Як клеїти склотканина. вироби з склотекстоліти.

Вираз «клеїти склотканина » часто використовується в значенні - виготовляти який-небудь виріб із склотканини і полімерної смоли (найчастіше епоксидної). Склотканина в поєднанні зі смолою є таким пластичним матеріалом, що з нього можна виготовити чи не все, що завгодно: човен, забавну маску, «обважування» для автомобіля, обладунки середньовічного лицаря і пр. При дотриманні технології виріб виходить міцним і довговічним.
Вам знадобиться
  • - конструкційна склотканина;
  • - епоксидна смола з затверджувачем;
  • - монтажна піна;
  • - універсальна будівельна шпаклівка;
  • - шпателі;
  • - наждачний шкурка;
  • - парафін або стеарин;
  • - кисть з жорсткою щетиною;
  • - інструменти для різання (канцелярський ніж, лобзик, леза для гоління і пр.).
Інструкція
1
Виготовлення будь-якого вироби з склопластику здійснюється в два етапи: спочатку робиться форма (матриця) для нього, потім - само ізделіе.Ізготовленіе матріциІзготовьте каркас (болванку) для матриці. Її форма і розміри повинні відповідати виробу, для якого вона призначається. Залежно від виду виробу може використовуватися різний матеріал: дерево, дріт, пластик. Якщо передбачається виготовляти виріб складної форми, в якості поверхневого шару матриці зручно використовувати монтажну піну. В цьому випадку, визначаючи розміри каркаса, виходите з того, що поверх нього буде розташовуватися шар монтажної піни товщиною 3-4 см.
2
Нанесіть на болванку монтажну піну шаром, що має товщину 3-4 см. Піну бажано наносити не одним, а декількома шарами. Після остаточного застигання надайте матриці форму виробу. Для обробки поверхні монтажної піни використовуйте канцелярський ніж, леза для гоління, наждачний папір, лобзик, болгарку.
3
Нанесіть на поверхню матриці підходящий склад для приховування пір і вирівнювання поверхні, наприклад, будівельно-універсальна замазку. Після висихання прошліфуйте її наждачним шкіркою. Повторіть цю операцію стільки разів, скільки буде потрібно для того, щоб поверхня матриці стала гладкою.
4
Покрийте матрицю одним з розділових матеріалів, службовців для запобігання прилипання вироби до форми. Це може бути парафін, стеарин, паркетна поліроль і т.п. Після нанесення і висихання складу пополіруйте поверхню шматком тканини.
5
Виготовлення ізделіяСмешайте епоксидну смолу з затверджувачем в необхідній пропорції і нанесіть її шпателем тонким шаром на матрицю. Дайте час смолі затвердіти, після чого нанесіть другий шар.
6
Покладіть на смолу склотканина , прікатайте її прікаточним роликом або притисніть і ущільніть пензлем з грубою щетиною. Досягніть того, щоб склотканина просякла повністю, і - дуже важлива вимога - віддалився все повітря з-під тканини. В іншому випадку він може привести до локальних розшаруванням і спученні. Якщо на складній поверхні утворилася складка склотканини, зріжте її ножем або ножицями і щільно притисніть обрізані кромки до поверхні.
7
Повторіть процедуру промазки смолою і наклейки склотканини кілька разів - залежно від того, яка міцність потрібно від виробу. Зазвичай обмежуються трьома-п'ятьма шарами склотканини. Після остаточної полімеризації смоли витягніть виріб з форми. Тепер його можна фарбувати і покривати лаком.
Корисна порада
Епоксидні смоли токсичні, при роботі з ними обов'язково користуйтеся засобами індивідуального захисту (респіратором, рукавичками) і намагайтеся поменше вдихати пари смол. Приміщення, де проводяться роботи, повинно мати хорошу вентиляцію.