Як заточити манікюрний інструмент. нержавіюча сталь і магніт.

Якщо ваші манікюрні ножиці стали погано різати, а щипчики не "відкушують», а рвуть шкіру, значить, інструменти пора заточувати. Повернути лезах гостроту допоможуть у спеціальній майстерні, але при бажанні можна спробувати заточити інструменти самостійно.
Вам знадобиться
  • - верстат з алмазним кругом;
  • - наждачний папір;
  • - брусок для заточування кухонних ножів;
  • - серветки.
Інструкція
1
Для якісної заточки буде потрібно професійний інструмент - верстат з алмазним кругом. Його можна придбати в будівельному магазині або взяти напрокат. Врахуйте, що обробку інструменту при його інтенсивної експлуатації доведеться проводити раз на три-шість місяців.
2
Зберіть ножиці, щипчики і кусачки, які потребують заточування. Тендітні ножиці і кусачки-затискачі перед обробкою краще розгвинтити. Якщо леза щипців розходяться досить широко, їх можна точити в нерозібраному вигляді.
3
Увімкніть верстат на мінімальні обороти. Візьміть одну частину ножиць і краєм леза проведіть по працюючому колу з початку до кінця. Повторіть рух ще раз. Протріть лезо щільної безворсовой серветкою. Обробіть другу частину ножиць. Зберіть їх, скріпивши половинки гвинтом і закрутивши його. Перевірте гостроту інструменту на тонкої тканини або поліетилені - заточені ножиці не повинні м'яти матеріал.
4
Манікюрні щипці розкрийте на максимальну ширину і швидким рухом проведіть кромкою леза по працюючому алмазному колі. Повторіть прийом двічі для кожного леза. Видаліть пил з щипців щільною серветкою.
5
Якщо під рукою немає алмазного круга, а щипчики потребують термінової заточенню, обробіть їх наждачним папером. Візьміть аркуш наждака і ріжте його щипцями кілька разів. Перевірте гостроту лез на шматку тканини або поліетилену. Якщо щипці недостатньо гострі, повторіть прийом. Така заточка може вважатися тимчасовим заходом, так як її вистачить лише на кілька днів.
6
Кусачки або щипчики можна наточити і на бруску для доведення кухонних ножів. Розкрийте інструмент і швидко, але акуратно, водите краєм леза по бруску. Перевіряйте ступінь заточки на шматку поліетилену. Таку доведення можна повторювати раз на тиждень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BuNxtVF3kDs
Корисна порада
Щоб інструменти не тупилися, ретельно протирайте їх після роботи м'якими безворсовими серветками. Зберігайте ножиці і кусачки в спеціальних чохлах або футлярах і не використовуйте їх у господарських цілях. Манікюрний набір повинен застосовуватися тільки для обробки нігтів.
Електротехнічні кусачки значно полегшують роботу монтера. При зачистці проводів вони набагато менш травмонебезпечні, ніж ніж. Щоб користуватися цим інструментом було зручно, його необхідно регулярно заточувати.
Інструкція
1
Для того щоб визначити, чи необхідно переточувати кусачки, огляньте поверхні їх різальних крайок. При наявності на них добре помітних западин інструмент пора точити. Здійснюйте цю операцію не дуже рідко, але і не дуже часто, оскільки в першому випадку вам доведеться користуватися тупим інструментом, а в другому - швидко вичерпається запас металу на лезах.
2
Для заточки кусачок використовуйте чавило з обертовим кругом. Чим меншу потужність воно матиме, тим краще. Воно може бути оснащено як ручним або ножним, так і електричним приводом. Ніколи і нічого не обробляйте на торці кола - він може розлетітися. В силу особливостей його конструкції розліт кола в ньому повністю виключений. Використання ж інструменту, не обладнаного навіть найпростішим приводом, наприклад, брусків, непрактично, оскільки така заточка займе багато часу. Також пам'ятайте, що будь-який інструмент, виконаний не з абразивного матеріалу, а з металу, що не заточить, а лише затупити кусачки.
3
Стуліть кусачки і піднесіть їх до кола тильною стороною (де поверхня є увігнутою). Злегка притискаючи інструмент до обертається колу, повертайте його на невеликий кут, щоб рівномірно проточити весь проміжок між лезами. Відрізнити оброблену ділянку від необробленого можна за блиском.
4
Для того щоб кусачки не вимагали частої переточування, при поводженні з ними дотримуйтесь нескладне правило. Не використовуйте інструмент для перерізання будь-яких сталевих виробів, включаючи скріпки. Виняток можна зробити для проводів в сталевій ізоляції - їх можна різати і зачищати кусачками, щоб не доводилося вдаватися до використання травмонебезпечно ножа, але тоді доведеться змиритися з необхідністю частої переточування. В основному ж використовуйте їх для роботи тільки з мідними і алюмінієвими проводами.