Як визначити клас небезпеки відходу.

Клас небезпеки характеризує відносну екологічну небезпеку відходу , яка визначається ступенем його можливого руйнівного впливу на навколишнє природне середовище. Всі підприємства і організації, в результаті діяльності яких з'являються непотрібні речовини, зобов'язані класифікувати ці відходи за ступенем їх небезпеки в суворій відповідності з природоохоронним законодавством.
Вам знадобиться
  • - перелік компонентів відходу;
  • - таблиці і розрахунки для визначення класу небезпеки.
Інструкція
1
Щоб віднести відхід до класу небезпеки за допомогою розрахункового методу, знайдіть показник (K) - показник ступеня небезпеки відходу для ОПС (навколишнього природного середовища ). Якщо відхід складається з декількох речовин, розрахуйте його показник як суму показників небезпеки цих речовин (Ki). Тому в першу чергу встановіть: а) список компонентів відходу (склад); б) кількісний вміст кожного компонента.Как правило, склад відходу визначається складом вихідної сировини, враховуючи зміни, що відбуваються з ним в технологічному процесі, або на підставі результатів хімічного аналізу.
2
Тепер розрахуйте показник ступеня небезпеки кожного відходу за формулою: Кi = Ci/Wi (Ci - концентрація компонента відходу , а Wi - коефіцієнт ступеня небезпеки для ОПВ). Для визначення коефіцієнта (Wi) в Наказі Міністерства Природних ресурсів «Про затвердження критеріїв віднесення небезпечних відходів до класу небезпеки для навколишнього природного середовища» від 15.06.2001 року існує спеціальна таблиця (див. Малюнок).
3
Якщо у вас встановлені ступеня небезпеки компонентів відходу в будь-яких природних середовищах, з їх допомогою можна розрахувати відносний параметр небезпеки компонента відходу для ОПС (Xi). Виробляється це шляхом ділення суми балів усіх параметрів на число цих параметрів. Коефіцієнт Wi можна розрахувати за однією з декількох формул (посилання: http://www.ecology.ru/uploads/image006.gif").
4
Коефіцієнти (Wi) подивіться в таблиці (см.рисунок). Тут зібрані найпоширеніші компоненти відходів, які можуть бути небезпечні для ОПС.
5
Після того, як ви розрахували показники ступенів небезпеки окремих компонентів відходу Ki, розрахуйте показник К як суму показників окремих компонентів (K = K1 + K2 + ... + Kn).
6
Тепер розрахуйте клас небезпеки відходу для навколишнього природного середовища відповідно до таблиці (див. Малюнок). Якщо відхід потрапляє в п'ятий клас небезпеки слід підтвердити його клас експериментальним методом. В іншому випадку доведеться кваліфікувати клас небезпеки як четверту.
7
Для визначення класу небезпеки експериментальним шляхом зверніться в спеціально акредитовану для цих цілей лабораторію.