Як позбутися від зайвих речей. Як викинути все що заважає.

Якщо у вашому будинку вже не залишилося вільних шаф, полиць і ящиків, а нові речі все прибувають, значить, настав час позбавлятися від старих. Влаштуйте великий розбір майна, після якого потрібні предмети знайдуть постійні і зручні місця, а зайві будуть назавжди «виселені» з квартири.
Інструкція
1
Розбирайте речі поступово - наприклад, по одній кімнаті або хоча б одній шафі на тиждень. Почніть в викидання очевидного сміття - порожніх упаковок, банок і пляшок, старих газет. Складайте все це в сміттєві мішки і негайно виносьте з дому, щоб не було спокуси зазирнути в пакет і винести з нього що-небудь.
2
Витягніть всі коробки з антресолей і з комор. Якщо речі, що зберігаються там, чи не були затребувані протягом декількох років, швидше за все, вони вам взагалі не потрібні. Сміливо викидайте непарну і сильно поношений взуття, зламану побутову техніку, старі дитячі підручники і матеріали, що залишилися від попереднього ремонту.
3
Переберія платтяні шафи і білизняні комоди. Всі речі поділіть на дві частини: те, що ви носите постійно і те, що не затребуване. Одяг з першої категорії поверніть в шафу. Залишилося оцініть ще раз. Все, що втратило первинний вигляд, сильно поношена і не підходяще за розміром відразу ж упакуйте в сміттєві пакети. Хороші речі, які шкода викидати, відкладіть в коробку - їх можна запропонувати друзям або родичам, віднести в пункт збору допомоги малозабезпеченим або до церкви.
4
Окрема робота - розбір бібліотеки. Переберіть книги і залиште ті, що ви ще не встигли прочитати або плануєте перечитувати. Бестселери-одноденки, детективи в паперових обкладинках та іншу одноразову літературу упакуйте і віднесіть в найближчу бібліотеку або лікарню. Так само можна вчинити з глянцевими журналами. Якщо ви хочете зберегти потрібну інформацію, вирвіть сторінку і підшийте її в папку. В результаті, замість цілої полки журналів ви отримаєте тонкий швидкозшивач з кількома листами всередині.
5
Почавши розбір речей , не зупиняйтеся на малому. Задумайтесь, чи потрібні вам старі шафи або незручні крісла. Якщо ні, позбудьтеся від них. Зовсім не обов'язково викидати хорошу меблі. Знайдіть інтернет-портали, де речі можна продати або віддати задарма. Розмістіть оголошення - не виключено, що в той же день ви отримаєте пропозицію про покупку. Подібним чином можна позбутися від непотрібної посуду, дитячих іграшок, спортивного інвентарю, невдалих подарунків.
6
У вас накопичилося багато однотипних дорогих серцю предметів - флаконів з-під парфумів, магнітів, попільничок? Задумайтесь - а раптом це не випадковий мотлох, як вважають домашні, а справжня колекція? Викинете випадкові екземпляри, а що залишилися протріть від пилу і поставте в скляні вітрини.
7
Чи не викидайте речі домочадців без їх згоди. Дитячі малюнки, незрозумілі «залізяки» чоловіка, мамине весільне плаття - всі ці раритети можуть бути дороги вашим рідним. Спробуйте переконати їх розлучитися з мотлохом добровільно. Якщо згоди домогтися не вдалося, змиріться - ваші домашні теж мають право на маленькі слабкості.