Як навчитися розповідати цікаво. Як бути цікавим співрозмовником.

Уміння вести цікаву бесіду цінувалося в усі часи: від давнини до наших днів. Воно вважається ознакою культури і високого інтелекту людини. Хороший співрозмовник завжди буде в центрі компанії, йому легко знайти спільну мову з сторонніми людьми. Здається, що люди, які можуть невимушено говорити на будь-які теми, володіють цим мистецтвом з самого народження. Однак це не так. Навички цікавої промови можна розвинути, наполегливо працюючи в цьому напрямку.
Вам знадобиться
  • - диктофон;
  • - доступ до інтернету;
  • - дзеркало;
  • - канцелярське приладдя;
  • - література з поліпшення дикції;
  • - література з ораторського мистецтва.
Інструкція
1
Робота над умінням цікаво розмовляти починається, як це не парадоксально, нема з бесід, а з письма. Заведіть щоденник і записуйте в нього події дня. Слідкуйте, щоб записи були ємними і по суті. Вчіться виділяти головне і структурувати промову.
2
Читайте більше класичної літератури для розвитку словникового запасу. Вивчайте наукову літературу на зрозумілі вам теми. Дивіться значення незнайомих термінів у словниках і намагайтеся потім застосовувати їх у своїй промові.
3
Працюйте над поліпшенням дикції. Навіть цікавий і емоційний розповідь буде погано сприйматися, якщо оповідач не промовляється букви, втрачає закінчення слів і т.д. Для цього виконуйте спеціальні вправи, розвиваючі рухливість губ і м'язи язика. Вчіть якомога більше скоромовок і прагнете до того, щоб навчитися вимовляти їх чітко і на високій швидкості.
4
Вивчіть основи ораторського мистецтва. Ви можете використовувати як класичні праці Цицерона з теорії красномовства, так і сучасні розробки. Багато з них можна знайти в інтернеті.
5
Після того як ви навчилися структурувати свої розповіді, потренируйтесь у виконанні наступної вправи. Найкраще робити його в компанії з ким-небудь, для можливості об'єктивної оцінки. Виберіть будь-яке слово і протягом певного часу розповідайте про нього. Наприклад, вибрано слово «горіх» і період 5 хвилин. Значить 5 хвилин підряд потрібно розповідати все про горіхи, застосовуючи свої знання про виклад промови. Потім попросіть співрозмовника оцінити ваш розповідь, наскільки йому було цікаво слухати, чи не втратили ви логіку розповіді.
6
Ведіть монологи на різні теми: від квітництва до політики. Краще робити це перед дзеркалом. Так ви зможете оцінити свою міміку і жести. Якщо здасться, що вони непереконливі, постарайтеся відпрацювати за допомогою спеціальних посібників про мову жестів.
7
Записуйте свої монологи на диктофон і прослухати їх через деякий час. Так ви зможете оцінити свою промову з боку, побачити недоліки і достоїнства. Такий метод дуже добре допомагає прибирати слова-паразити зі свого лексикону.
8
Вивчення теорії і виконання вправ не принесуть хорошого результату без практики. Спробуйте зав'язати бесіду на абстрактну тему з незнайомою людиною, наприклад, продавцем в магазині. Більше бувайте в компаніях і заводите розмови на цікаві вам теми. Тільки не забувайте про почуття міри. Те, що ви освоїли мистецтво цікавої розмови, зовсім не означає, що можна зовсім перестати бути хорошим слухачем. Пам'ятайте, що занадто «цікавих» співрозмовників, які в розмові милуються лише собою і красою своєї промови, поступово починають уникати. Однак ті, хто зможе знайти «золоту середину», завжди по-справжньому будуть в центрі уваги.
Людина - істота соціальна. Крім потреб у їжі і теплі, він відчуває потребу в спілкуванні. Ваші комунікативні успіхи залежать від вас самих. Ораторами не народжуються: лише постійна практика може зробити вас цікавим співрозмовником.
Інструкція
1
Навчитися виражати думки логічно і послідовно вам допоможе письмова мова. Заведіть щоденник і викладайте в ньому свої враження від побаченого навколо. Детально описуйте повсякденні події. Такий щоденник можна вести в електронному вигляді.
2
Щоб стати цікавим співрозмовником, розширюйте свій кругозір. Подорожуйте, читайте книги, відвідуйте театри, виставки, музеї. Знайомтеся з різними людьми, цікавтеся їхнім життям, захопленнями.
3
Вчіть напам'ять вірші. Читайте їх вголос, виразно. Це розвине у вас почуття прекрасного, розширить кругозір і допоможе поліпшити пам'ять. Також корисно вчити скоромовки, прислів'я. Вашим друзям можуть бути цікаві анекдоти та цитати відомих людей.
4
Репетируйте свою промову. Встаньте перед дзеркалом, включите запис і ведіть монолог. Можете розповідати ті ж анекдоти або цікаві історії з вашого життя. Слідкуйте за жестикуляцією і мімікою. Намагайтеся розповідати про те, що буде цікаво людям, хто чує вас. Готуючись до зустрічі любителів риболовлі, навряд чи варто зубрити лекції з опору матеріалів.
5
Приділіть увагу своєму зовнішньому вигляду. Якщо в вашому вигляді буде щось зухвало «випинати» - наприклад, діряві джинси, відірвані ґудзики - навряд чи вас будуть слухати уважно. Швидше за все, над вами будуть жартувати, хихикати. Тому ви повинні виглядати охайно.
6
Успіхів в спілкуванні досягають ті, хто вміє добре слухати. Не перебивайте опонента, задавайте навідні і уточнюючі питання, навчитеся співпереживати. Показуйте співрозмовнику свою зацікавленість, періодично кивайте і підтакуйте. Але це має виглядати природно, не награно.
7
Навчіться виділяти головне, як в письмових текстах, так і в спонтанній мові людей. Резюмуйте сказане співрозмовником: «Отже, як я зрозумів, основна ваша проблема полягає в тому, що ...». Цей прийом зробить вас незамінним слухачем, покаже оповідачеві, що ви уважно слухали його промову.