Як вибрати інверторну зварювання.

Зварювальний інвертор має ряд переваг перед зварювальним трансформатором. Процес роботи з інверторів зручніший, цей прилад здатний діяти і при низькій напрузі в мережі. До того ж і шов вийде більш акуратний і якісний, що важливо.
Інструкція
1
Уважно огляньте сам зварювальний апарат та упаковку до нього. Там можуть бути написи: EN 60974-1 "Arc welding equipment. Part 1: Welding power sources" або ГОСТ Р МЕК 60974-1-2004. Це означає, що даний зварювальний інвертор може працювати при температурі від -40 градусів до +40 градусів.
2
Не купуйте прилад, якщо ніде не вказані дані про температуру використання інвертора. У будь-якому випадку працювати з даними апаратом при мінусовій температурі небажано. На вибір відповідного зварювального інвертора також може вплинути клімат вашого місця проживання.
3
Зверніть увагу на допуск апарату. Для більш-менш стабільною міської електромережі підійде 10-15% допуску, для дачних або сільських мереж слід придбати прилад з допуском 20%. Ці інвертори працюватимуть при напрузі від 170В до 270В без будь-яких ушкоджень.
4
Виберіть зварювальний апарат з потрібною електродом. При високій напрузі в мережі можете взяти інвертор з 4-5 міліметровим електродом. Якщо в електромережі низька напруга (менше, ніж 220В), варто придбати апарат з триміліметровий електродом, більший електрод буде варити нестабільно.
5
Зверніть увагу на той факт, що вага стандартних зварювальних інверторів приблизно дорівнює 8-10 кг. Апарати з меншою вагою працюють коротший час. Подивіться на ПВ (тривалість включення), 100% в цьому випадку дорівнюватиме 10 хвилинам.
6
Не беріть апарат з низькими показниками. 20% ПВ означатимуть, що прилад буде працювати тільки дві хвилини, а вісім хвилин охолоджуватися і остигати. Придивіться до вентилятора вподобаного вам зварювального апарату. Від цієї деталі залежить робота інвертора, несправність вентилятора може привести до поломки всього приладу.
7
Правильно доглядайте за купленим апаратом. Регулярно очищайте його від пилу, знімайте корпус і змітайте пил м'яким пензликом. Не зберігайте зварювальний інвертор в холодному приміщенні, низькі температури можуть його пошкодити. При правильному і своєчасному догляді ваш прилад прослужить довгий час.