Як відрізнити справжнє вершкове масло.

Вершкове масло - корисний продукт. Воно багате вітамінами, які необхідні для гарного зору і росту кісток, для роботи наднирників і щитовидної залози. Жири, що входять до його складу, сприяють оновленню клітин мозку. Масло захищає від шлунково-кишкових інфекцій та кальцификации суглобів. Природно, всіма корисними властивостями володіє тільки натуральний продукт, тому важливо вміти відрізняти його від фальсифікатів.
Інструкція
1
Російська промисловість випускає кілька видів натурального вершкового масла. Це вологодское масло , несолоне солодко- і кисловершкова масло , солоне солодко- і кисловершкова масло , а також любительське і селянське масло . Натуральним вершковим масло м також є топлене. Як би не називалося масло , випущене на просторах нашої батьківщини, на його упаковці обов'язково має бути вказаний його вигляд і, якщо він не належить до жодного з перерахованих вище, то перед вами маргарин або спред. Масло, на упаковці якого написано просто « масло », без уточнення, може бути чим завгодно, але не тим продуктом, який ви шукайте.
2
Самое жирне натуральне масло - топлене, воно містить 99% жирів і не більше 0,7% вологи. Вологодське і несолоним Кіслослівочное і сладковершкові масла містять не менше 82,5% жиру, всього лише на 1% менше жиру в солоному солодко- і Кіслослівочное маслі. Просто несолоне масло містить 78% жиру. Самої меншою жирністю володіє селянське солодковершкове солоне масло - 71,5%. Зазначена на упаковці масова частка жиру обов'язково повинна відповідати типу масла.
3
За смаком і запахом найлегше відрізнити високоякісне вологодское масло . Збите з пастеризованих вершків вищого сорту, воно має яскраво вираженим ароматом і смаком, без всяких сторонніх ноток. Всі інші види масла також мають вершковий запах, але менш виразний. Кіслослівочное масла повинні виправдовувати свою назву і володіти легким, але відчутним кисломолочним присмаком в ароматі і смаку. Солоні масла на смак повинні бути помірно солоними. У топленого масла ні на що не схожий специфічний запах і смак витопленого молочного жиру. Сторонні присмаки допускаються тільки в тому випадку, якщо топлене масло - ароматизоване.
4
Вологодське масло і по консистенції і зовнішньому вигляду найлегше піддається визначенню. Воно однорідне, щільне, але пластичне, на зрізі його поверхня суха, але блискуча. Для всіх інших видів масла допустимо наявність невеликої кількості одиночних крихітних крапельок вологи. Також їх поверхня не так блищить. Топлене масло - м'яке і зернисте, якщо його нагріти воно стане повністю прозорим, без найменшого осаду.
5
Будь-яке натуральне масло не містить пухирців повітря, не розшаровується на шматки, не кришиться і не липне.
6
Незважаючи на те, що деякі стверджують ніби даний масло може бути тільки білим, допускається і жовтий відтінок. Все залежить від раціону корів, з чийого молока були отримані вершки, а потім і масло . Іноді до масла додають натуральний барвник (аннато), щоб надати йому рівний золотисто-жовтий відтінок. Робиться це для того, щоб споживач цілий рік отримував масло одного кольору і не відчував сумнівів, якщо звичний для нього продукт став світлішим або жовтіше.
7
Колір натурального вершкового масла, звичайно, може змінюватися, але він завжди однорідний. Не буває вкраплень або смуг більш світлого або темного відтінку.
8
Якщо ви візьмете шматок вершкового масла з холодильника і натиснете на нього пальцем, то на ньому залишиться невелика вм'ятина, але саме масло ви відчуєте як тверде. Якщо масло здалося вам м'яким, ямочка від пальця - глибока, якщо масло липне - це неякісний продукт.