Як вивести плями від кока-коли. Як спомощью кококоли атірат мазут.

Кока-кола часто застосовується для очищення гладких поверхонь від пилу, бруду або іржі - завдяки своїм складом рідина швидко справляється з жирними плямами навіть на одязі. Але от позбутися від плям, що залишилися від кока-коли, особливо на світлих тканинах, непросто.
Вам знадобиться
  • - спеціальний засіб для видалення плям;
  • - лимонна кислота;
  • - гліцерин;
  • - нашатирний спирт;
  • - розчин бури;
  • - сік лимона;
  • - сіль;
  • - оцет;
  • - яєчний жовток;
  • - щавлева кислота.
Інструкція
1
Спробуйте залити зіпсовану річ або предмет спеціальними очисними засобами - існують спреї для видалення плям від кави, кока-коли, фруктового соку, іржі і пр. Через деякий час потріть пляму м'якою щіточкою або виперіть в мильній воді.
2
Якщо річ біла, то спробуйте вивести пляму від кока-коли кашкою з лимонної кислоти - розведіть сухий порошок водою до стану пасти і намажте сумішшю зіпсований ділянку. Залиште склад вбратися на 3 години, потім сполосніть річ у холодній воді і виперіть звичайним способом.
3
Змішайте гліцерин і нашатирний спирт - цей склад вважається універсальним для виведення плям від харчових продуктів. На дві чайні ложки гліцерину знадобиться 1/4 чайної ложки нашатирного спирту. Змочіть сумішшю ватяний тампон і промокальними рухами обробіть пляма.
4
Кольорові тканини спробуйте очистити за допомогою 10% -ного розчину бури. Змочіть в ньому ватний диск і акуратно потріть пляму від кока-коли. Потім змочіть пляма розчином лимонної кислоти (порошок, розведений з водою) або соком лимона, виперіть у холодній воді. Щоб освіжити колір тканини, прополощіть річ в підсоленій або підкисленою оцтом воді. Також для очищення кольорових тканин можна спробувати використовувати суміш яєчного жовтка і гліцерину - змастіть нею пляму і залиште склад на тканини на кілька годин.
5
Візьміть трохи щавлевої кислоти і змішайте її з лимонною кислотою (1: 2), отриману суміш залийте склянкою води і дочекайтеся повного розчинення крупинок. Підкладіть під пляму білий папір і, акуратно змочуючи тканину, обробляйте річ доти, поки пляма не стане світліше. Тепер виперіть предмет звичайним способом.
6
Свіжа пляма спробуйте відразу ж запрати - потріть його мокрою щіткою і відіжміть в рушник, видаляючи залишки рідини. Приготуйте рідку кашку з солі і води, нанесіть її на пляму, залиште на півгодини. Замочену річ виперіть у холодній або трохи теплій воді з милом. Що залишилися розводи видаліть за допомогою гліцерину - змочіть у ньому губку і штриховими рухами обробіть тканину. Ще раз виперіть річ в пральній машинці або вручну, використовуючи миючий засіб. Добре прополощіть тканину кілька разів.