Як сіяти селеру. Як чистити килим Ванішем.

Селера має приємний смак і дивовижний аромат. Але багато садівників скаржаться, що насіння не проростає, або плоди у кореневого селери НЕ дозрівають. Проблема криється в неправильному посіві. Якщо дотримуватися нескладних правил, восени ви з задоволенням будете вживати ароматну пряність.
Вам знадобиться
  • - ящики для розсади;
  • - грунт;
  • - насіння селери;
  • - пульверизатор.
Інструкція
1
Купіть насіння в садівничому магазині. Селера буває листовий, черешкова і кореневої. Листовий можна не сіяти заздалегідь, так як зелень встигне вирости і за короткий проміжок часу - близько 3 місяців. А решта види рослини краще вирощувати спочатку вдома в ящичках або торф'яних горщиках, а вже потім висаджувати у відкритий грунт.
2
Наповніть ящик легкої, але родючою землею приблизно на третину від загального обсягу. Рясно полийте водою. Нехай ємність трохи постоїть, щоб при наявності бур'янів вони зійшли першими, і ви змогли їх вирвати. Навіть невелика травичка може стати причиною проростання насіння, так як селера в перший час дуже слабкий.
3
Загорніть насіння в марлю і змочіть водою - це зменшить період проростання. Так як насіння досить дрібні, сіяти їх вологими дуже складно. Через кілька днів перекладіть їх на суху серветку і почекайте, поки волога випарується. На це буде потрібно не більше години.
4
Зробіть неглибокі борозенки і змочіть землю повторно. Акуратно посійте насіння, щоб відстань між ними було близько 1-2 см. Не засинайте землею. Зрошуєте посадки з пульверизатора доти, поки не з'являться зелені сходи. Намагайтеся не заливати грунт, інакше насіння підуть глибоко і не проростуть. Роботи з посіву прянощі проводите на початку лютого. Пізніше можна, але небажано, адже не можна заздалегідь передбачити, в якому місяці почнуться перші заморозки.
5
Помістіть ємність з посіяним селерою на вікно. Зрошувані посадки щодня, щоб земля не пересихала. Приблизно через 10-15 днів з'являться сходи. У цей період вони дуже слабкі, але поступово починають набирати силу. Акуратно присипте коріння тонким шаром землі.
6
Пересаджуйте селера у відкритий грунт відразу ж, як тільки знизиться загроза заморозків. Далі догляд полягає в регулярному поливі, розпушуванні і видаленні бур'янів. Збір врожаю проводите в кінці вересня або на початку жовтня.