Як злити воду з акваріума. Як видалити равликів з акваріума.

У звичайних умовах власник зазвичай змінює в акваріумі частина води. Це потрібно за умовами утримання багатьох видів риб. Необхідність повної зміни води виникає вкрай рідко - наприклад, коли потрібно провести дезінфекцію або відремонтувати сам акваріум. Часто це робити не рекомендується, оскільки акваріум являє собою усталену екосистему, рівновага якої не варто порушувати.
Вам знадобиться
  • - акваріум;
  • - відро;
  • - отсаднік;
  • - сачок;
  • - аератор;
  • - гнучкий шланг;
  • - затискачі для шланга.
Інструкція
1
Наберіть воду в отсаднік. Використовуйте воду з акваріума, оскільки вона звична для рибок по температурі і хімічним складом. В якості отсадника може послужити запасний акваріум, таз або відро. Переселити туди на час рибок. Якщо постояльців багато, то забезпечте хорошу аерацію.
2
Видаліть по можливості рослини. Якщо причиною заміни води стала хвороба водоростей, викинете ті, які були і посадіть нові. У будь-якому випадку приберіть цінні рослини, які можна випадково пошкодити.
3
Як правило, акваріум стоїть не на підлозі, а на якомусь підвищенні. Підставте поруч відро так, щоб його верхня частина знаходилася нижче дна акваріума. Якщо піднесення невелике, зручніше взяти відповідний за обсягом таз.
4
Шланг візьміть досить гнучкий, але в той же час він не повинен утворювати зламів. Оскільки користуватися їм доводиться досить часто, краще вибрати його один раз на багато років. Довжина його повинна бути як мінімум в 2,5 рази більше висоти акваріума.
5
Заповніть шланг водопровідною водою і затисніть обидва кінці. Поставте на кінці спеціальні затиски. Якщо їх під рукою немає, можна заткнути обидва отвори просто пальцями. Зрозуміло, перетин має бути дещо менше розміру пальця.
6
Занурите один кінець шнура в акваріум так, щоб він виявився у самого грунту. Це дозволить разом з непотрібною водою видалити і бруд. Другий кінець опустите в таз або у відро і зніміть затискачі.
7
Слідкуйте за тим, щоб вода не перелилася через край. Як тільки таз наповниться, підійміть знаходиться в ньому кінець шланга вище рівня води в акваріумі. Злийте воду в унітаз і продовжите процедуру, поки акваріум не спорожніє.
Зверніть увагу
При очищенні акваріума годі й отсаживать великих риб. Переселити на час мальків, щоб їх бува не засмоктало. Деякі любителі не роблять і цього. Вони закривають отвір шланга марлею. Малька при цьому вдається уникнути неприємностей, проте такий спосіб дещо уповільнює процес. До того ж з акваріума не видаляються бруд, яким в нижніх шарах води завжди достатньо.
Корисна порада
При частковій заміні просто долийте потрібну кількість відстояної води. Якщо ж вам з якихось причин довелося повністю спустошити акваріум, з новим наповненням акваріума доведеться почекати. Облаштування житла для ваших маленьких вихованців у цьому випадку нічим не відрізняється від заповнення абсолютно нового акваріума.