Як перевірити якість знань у школяра. Як відзначити день народження 10.

Школярі звикають до перевірок: диктантам, контрольним і практичних робіт, тестів, опитувань та оцінці домашніх завдань. Крім того, багато дітей винаходять різні оригінальні шпаргалки для педагогів, які бачили дитячої хитрості. Тому вчителям необхідно додатково періодично перевіряти якість знань у дитини.
Інструкція
1
Вчителю необхідно спостерігати за учнями, робити записи у своєму щоденнику про інтереси дитини або академічних висловлюваннях з його боку і відзначати прогалини в тій чи іншій сфері.
2
Індивідуально складені самим викладачем тести зі свого предмета з варіантами відповідей і вимагають вільного викладу думок дозволять виявити рівень знань кожної дитини. При цьому не потрібно складати для кожного школяра по 20 питань, достатньо 3-х, відповідь на які займає по часу 7-15 хвилин.
3
Своєрідні 10-хвилинні опитування з пройденого матеріалу налаштують школярів на повторення предмета. Крім того, вчитель може нагородити дітей п'ятіркою, а провинилися підтягнути за програмою.
4
Можна перевіряти знання в ігровій формі: мозковий штурм, інсценізація, судове засідання, подання пройденого матеріалу в візуальної творчій формі (твір, розповідь, книга, кросворд, аплікація, підроблення). При цьому колективне обговорення дозволяє засвоїти навчальний матеріал краще.
5
Починаючи з 8 класу, необхідно вчити дітей адекватно оцінювати відповіді один одного, створювати творчі «хитромудрі» запитання за матеріалом. Такі завдання розвивають у дітей розумові операції (узагальнення, аналіз, порівняння, синтез ...) і навички роботи з інформацією.
6
Різні позаурочні конкурси та ігри, що вимагають певних навчальних знань, допомагають закріпити пройдений матеріал в ігровій формі. Наприклад, літературні та історичні конкурси, пошук скарбу з предметними питаннями, день народження англійської королеви і т.п.
Корисна порада
Батьки також можуть скористатися даними методами для перевірки засвоєння отриманих знань. А спільні зусилля батьків і вчителів допоможуть сучасним школярам міцно засвоїти навчальний матеріал.