Як здавати скринінг-аналіз.

Скринінг - це дослідження, метою проведення якого є виділення групи ризику з того чи іншого захворювання. Найбільш поширеним видом скринінгу є пренатальний. Від дотримання умов його проведення залежить точність отриманих результатів.
Інструкція
1
Пренатальний скринінг може проводитися двічі: у першому та другому триместрі вагітності. З його допомогою можна розрахувати ймовірність народження дитини з генетичними відхиленнями. При отриманні результатів, що виходять за межі норми, жінці буде запропонована консультація генетика і інвазивна діагностика, яка і дасть остаточну відповідь про наявність або відсутність у плода генетичних порушень.
2
Скринінг першого триместру, або подвійний тест, проводиться на терміні 10-13 тижнів. Другий скринінг, або потрійний тест, виконується з 14-ї по 20-й тиждень. Дуже важливо, щоб термін був розрахований точно, в іншому випадку великий ризик отримання недостовірних результатів. Щоб уникнути цього, перед проведенням дослідження (навіть якщо ви робите його в приватній лабораторії) зверніться до гінеколога, який за датою останньої менструації і розміром матки визначить термін вагітності.
3
Ультразвукове дослідження є невід'ємною частиною пренатального скринінгу. І для подвійного, і для потрійного тесту підійде узі, виконане в 11-12 тижнів. По-перше, воно дозволить уточнити термін вагітності, а по-друге, деякі дані дослідження (КТР, ТВП, БПР) будуть внесені в бланк, який лікар заповнить перед забором крові.
4
В день проведення скринінгу зважте. Робіть це натщесерце. Бажано, щоб на вас був мінімум одягу. Повідомте лікаря вагу з точністю до 100 грамів. Це значення також буде внесено в бланк, який ви віддасте лаборанту під час здачі крові.
5
Якщо забір крові призначений на ранок, утримайтеся від сніданку. При сильній спразі випийте трохи води (не більше 100 мл). Якщо забір крові буде виконуватися в другій половині дня, не їжте протягом 4-х годин до проведення процедури. Віддайте лаборанту бланк-направлення, щоб він переконався в наявності в ньому всіх необхідних відомостей.
6
Залежно від того, де ви здавали кров, обробка результатів займає від одного дня (в приватній лабораторії) до декількох тижнів (в жіночій консультації). Якщо ризик народження хворої дитини становить більш ніж 1: 250, необхідно проконсультуватися у генетика. Часто результати вказуються у відносних одиницях (МОМ). У цьому випадку нормою буде вважатися значення в межах 0,5-2 МОМ.
Зверніть увагу
На результати скринінгу можуть вплинути різні захворювання матері, прийом гормональних лікарських препаратів, багатоплідна вагітність і навіть нікотинова залежність жінки. Саме тому оцінювати результати повинна не сама вагітна, а кваліфікований фахівець.