Як порівняти частоти.

При виборі оперативної пам'яті для комп'ютера або ноутбука необхідно враховувати три основних параметри: тип модуля пам'яті, його обсяг і тактову частоту роботи. На жаль, багато хто не звертають уваги на третій пункт, що призводить до зниження продуктивності ПК.
Вам знадобиться
  • - Everest;
  • - Speccy.
Інструкція
1
При установці декількох модулів пам'яті з різною частотою вони працюють з тими характеристиками, якими володіє найслабший з них. Тобто одна планка з частотою 600 МГц може знизити продуктивність відразу трьох модулів, здатних працювати з частотою 800 МГц. Скачайте та встановіть програму Everest.
2
Запустіть цю утиліту і дочекайтеся завершення збору відомостей про пристрої, встановлених у вашому комп'ютері. Після завантаження програми відкрийте меню «Системна плата» і виберіть підменю SPD. У графі «Опис пристрої» буде відображений список підключених модулів оперативної пам'яті.
3
Клікніть по черзі за назвою кожної планки і подивіться показники, розташовані в графі «Швидкість пам'яті». Порівняйте отримані результати.
4
Якщо ви хочете використовувати безкоштовну програму і отримати більш докладний опис модулів пам'яті, скачайте з сайту www.piriform.com програму Speccy. Виберіть потрібну версію утиліту, призначену для вашої операційної системи. Встановіть Speccy і запустіть цю програму.
5
Відкрийте меню «Оперативна пам'ять». У графі «Пам'ять» будуть відображені показники, з якими в даний момент працюють всі встановлені модулі пам'яті. Розгорніть підменю SPD і вивчіть показання, розташовані в графах «Слот 1», «Слот 2» і так далі.
6
Порівняйте отримані результати. Подумайте, яку з плат варто замінити більш потужним аналогом. Іноді розумніше встановити два однакових модуля пам'яті. Це дозволить підвищити їх продуктивність в тому випадку, якщо системна плата підтримує двоканальний режим роботи ОЗУ. Якщо ви ніколи не використовуєте весь обсяг оперативної пам'яті, то витяг слабкого модуля також може підвищити продуктивність комп'ютера.