Як найняти бухгалтера.

Якщо ви є власником власного бізнесу, то напевно представляєте важливість правильного ведення обліку в організації, а також своєчасної здачі звітності. Якщо ваша фірма відноситься до категорії малого бізнесу і здійснює невелика кількість нескладних фінансових операцій, ви можете скористатися послугами бухгалтерського супроводу або справлятися з веденням обліку самостійно. Однак якщо ваш бізнес стрімко зростає, рано чи пізно ви зіткнетеся з необхідністю найму бухгалтера .
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет;
  • - телефон.
Інструкція
1
Додайте в газеті чи на спеціалізованих веб-сайтах оголошення про вакансії бухгалтера . Чітко сформулюйте вимоги, яким повинен задовольняти потенційний кандидат: вік, освіта, досвід роботи. Коротенько опишіть сферу діяльності і розмір вашої компанії, умови роботи. Вкажіть свою електронну адресу для прийому резюме кандидатів.
2
Розгляньте надіслані вам резюме. Звертайте увагу на отримане кандидатом освіту, наявні у нього додаткові сертифікати, досвід роботи. Додатковим плюсом буде наявність досвіду роботи в тій же сфері, в якій функціонує ваша компанія (наприклад, торгівля, туризм, послуги).
3
Оберіть кілька кандидатів, які більше за інших, на вашу думку, відповідають заявленим вимогам. Зателефонуйте за вказаними в резюме телефонних номерах і запросіть їх на співбесіду.
4
На співбесіді спробуйте з'ясувати як професійні навички, так і особистісні характеристики кандидата. Уточніть відомості про освіту та досвід роботи здобувача, попросіть його розповісти, які саме посадові обов'язки він виконував раніше. Дізнайтеся причину звільнення з попереднього місця роботи і поцікавтеся можливістю отримати рекомендації від попереднього роботодавця.
5
Якщо ви погано розбираєтеся в бухгалтерському обліку та податковому законодавстві, попросіть провести співбесіду людини, компетентного в цих питаннях. Якщо є така можливість, перевірте у кандидата рівень володіння сучасними інформаційними технологіями, необхідними для ведення бухобліку: 1С, Excel, «Парус».
6
Крім професійних навичок і вмінь, хорошому бухгалтеру необхідно володіти деякими особистісними характеристиками, такими як: уважність, скрупульозність, посидючість, комунікабельність. Поспілкувавшись з кандидатом, ви зможете скласти певну думку про особливості його характеру і стилі поведінки. Приймаючи остаточне рішення, враховуйте своє враження про претендента.
7
Вибравши одного кандидата і отримавши його згоду зайняти пропоновану посаду, укладіть з ним трудовий договір, де докладно вкажіть умови співпраці і причини, з яких воно може бути припинено. Щоб перевірити професіоналізм бухгалтера , не забудьте позначити в договорі випробувальний термін. Він може становити 3 місяці, а якщо ви наймаєте головного бухгалтера - до 6 місяців.