Як перевірити гальмівну систему.

Гальмівна система автомобіля являє собою досить складну конструкцію, яка завжди повинна бути в справному стані. Нехтування її діагностикою може бути вкрай небезпечно для водіїв і пасажирів.
Вам знадобиться
  • - гальмівна рідина;
  • - дрантя;
  • - лінійка;
  • - запчастини.
Інструкція
1
Почніть з перевірки рівня гальмівної рідини. Дану операцію найкраще проводити періодично: при експлуатації авто, після прокачування гідроприводу, а також при сигналі про недостатній рівень рідини.
2
Видаліть ганчір'ям бруд з бачка. Переконайтеся, що гальмівна рідина знаходиться на рівні між позначками MAX і MIN. Перевірте зношеність накладок гальмівних колодок. Якщо рівень розташований нижче позначки MIN, від'єднайте наконечник джгута дроти і зніміть кришку бачка.
3
Долийте нову гальмівну рідину до відмітки MAX. Закрийте кришку якомога щільніше. Підключіть колодку джгута дроти до гнізда датчика. Перевірте роботу датчика аварійного рівня рідини. Якщо він функціонує нормально, тоді на щитку приладів повинна загорятися контрольна лампа.
4
Проведіть далі перевірку вакуумного підсилювача гальм. Заглушите двигун, якщо він працював до теперішнього моменту. Натискайте педаль гальма доти, поки не зникне шипіння в підсилювачі гальм. Після натискання утримуйте її в цьому положенні. Запустіть двигун, не відпускаючи педаль. Якщо включення запалення мотора педаль трохи пішла вниз, підсилювач гальм працює справно.
5
Перевірте хід важеля стоянкового гальма. Дану операцію потрібно проводити досить часто, оскільки накладки задніх гальмівних колодок швидко зношуються. Хід важеля має становити приблизно 3 клацання. До того ж, гальмівній системі потрібно утримувати споряджений авто на ухилі в 23%. Якщо ці умови не виконані, замініть зношені та пошкоджені деталі стоянкового гальма. Повторіть перевірку.
6
Виконайте перевірку вільного ходу. Він являє собою хід педалі від найвищого положення до спрацьовування механізмів гальма. Він повинен бути приблизно 3-5 мм. Візьміть рулетку.
7
Встановіть її близько педалі і виміряйте відстань від підлоги до поверхні педалі гальма. Натисніть на неї рукою. Опускайте до тих пір, поки не відчуєте збільшення опору. Повторіть вимірювання. Визначте вільний хід по різниці знайдених значень.
Корисна порада
Консультуйтесь тільки з фахівцями на СТО з приводу заміни агрегатів та комплектуючих. Самим краще не виконувати дану операцію.
Перевірка рівня гальмівної рідини необхідна для забезпечення безвідмовної роботи гальмівної системи автомобіля. Для перевірки рівня рідини на поверхні бачка нанесені позначки, що показують максимальне і мінімальне значення.
Недолік гальмівної рідини може привести до виникнення аварійної ситуації на дорозі, що безпосередньо загрожує життю та здоров'ю водія, пасажирів і пішоходів. Підтримання гальмівної системи автомобіля в справному стані вимагає систематичної перевірки рівня бачка.Большінство автовиробників рекомендують власникам транспортних засобів виконувати перевірку рівня гальмівної рідини перед кожним виїздом. Ця нескладна процедура дозволить забезпечити безпеку поїздки.

Порядок перевірки

Щоб перевірити рівень гальмівної рідини, необхідно відкрити кришку капота і знайти бачок, розташований в лівій частині підкапотного простору. Бачок виконаний з прозорого полімерного матеріалу, що дозволяє відстежувати рівень рідини без використання спеціального щупа або зняття кришки. На зовнішній поверхні бачка нанесені дві позначки, що показують мінімальний і максимальний рівень жідкості.Еслі рівень рідини знаходиться між двома вищевказаними відмітками, її обсяг повністю відповідає вимогам по забезпеченню безпечної роботи гальмівної системи. Якщо рівень нижче мінімальної позначки, гальмівну рідину необхідно доліть.Также для інформування водія про зниження рівня гальмівної рідини служить спеціальна сигналізаційна лампочка, яка знаходиться на панелі приладів. Сигнал світлодіодної лампи показує значне зниження рівня масла, що вимагає його негайного долива.

Що робити в разі зниження рівня рідини нижче мінімальної позначки

Перед доливом гальмівної рідини потрібно ретельно обкласти прилеглі деталі двигуна дрантям, щоб не допустити потрапляння речовини на елементи електричної проводки автомобіля. В іншому випадку потрапляння рідини може стати причиною короткого замикання. Долив рідини здійснюється через заливну горловину, оснащену різьбовий кришкою. Доливати слід ту марку рідини, яка вказана виробником автомобіля в експлуатаційній документації. Характер зниження рівня гальмівної рідини може свідчити про наявність різних несправностей систем автомобіля. Якщо при систематичній перевірці виявляється поступове зниження обсягу рідини в бачку, це вказує на знос гальмівних колодок, які необхідно замінити. Різке зниження рівня гальмівної рідини свідчить про негерметичність бачка гальмівної сістеми.Кроме рівня також виконується перевірка якості рідини, яка виконується за допомогою спеціального тестера. Хімічний склад гальмівної рідини характеризується здатністю вбирати вологу з повітря, через що знижуються її експлуатаційні властивості.