Як запустити bash-скрипт. Як запустити баш скрипт через тотал.

Оболонка bash, встановлена практично в усіх операційних системах сімейства Linux, має дуже розвинену систему команд, що дозволяє розробляти скрипти , що володіють багатим функціоналом. Подібні сценарії використовуються в Linux-системах повсюдно. Запустити bash-скрипт можна, встановивши для нього відповідні атрибути і маючи необхідні права.
Вам знадобиться
  • - обліковий запис на цільової машині;
  • - можливо, права root.
Інструкція
1
Здійсніть консольний вхід на машині, де повинен бути виконаний скрипт. Запустіть емулятор терміналу (konsole, XTerm, і т.д.) або переключіться в текстову консоль, натиснувши одне з поєднань клавіш Ctrl + Alt + Fx. Якщо ні фізичного доступу до комп'ютера, підключіться до нього по мережі, використовуючи ssh-клієнт (наприклад, PuTTY під Windows або ssh під Linux). Якщо потрібно, введіть дані свого облікового запису.
2
Змініть поточну директорію на ту, в якій знаходиться файл скрипта. Це варто зробити для зручності подальшої роботи. Використовуйте команду cd, параметром якої повинен бути абсолютний або відносний шлях до цільового каталогу. Наприклад: cd/home/tmp/Ви також можете використовувати будь-якої файловий менеджер, наприклад Midnight Commander.
3
Змініть права доступу до файлу скрипта, якщо це необхідно. Зробіть його виконуваним і доступним для редагування за вашим профілем. Якщо господарем файлу є ви, то виконайте команду chmod, змінивши права. Наприклад: chmod 0755 ./test.shЕслі власником файлу є інший користувач, то або тимчасово встановите права 0777, виконавши chmod за допомогою sudo, або змініть власника і групу за допомогою chown (також з sudo). Якщо ви використовуєте файловий менеджер, подібні дії може бути набагато зручніше провести з його допомогою (в Midnight Commander це відповідні пункти меню File).
4
Перегляньте і, якщо необхідно, відредагуйте скрипт, вказавши в його першому рядку шлях до інтерпретатора bash після символів # !. Використовуйте бажаний текстовий редактор. Наприклад, vim або редактор Midnight Commander. Збережіть змінений файл скрипта.
5
Запустіть сценарій bash. Введіть в консолі абсолютний або відносний шлях до директорії з файлом скрипта, його ім'я, а також параметри, якщо вони необхідні. Натисніть ENTER.