Як розморозити гальма.

Мокрі гальма і мороз несумісні. Непросохлі колодки відмінно примерзають до барабана, і зрушити колеса з місця виявляється вкрай складно. Щоб не потрапити в халепу, варто знати кілька важливих правил.
Вам знадобиться
  • Гаряча вода, чайник, пляшка, незамерзаюча рідина для склоомивача, шланг, фен, конвекційний обігрівач.
Інструкція
1
Запам'ятайте правила, які потрібно виконувати в морозне, особливо при температурі близько 0оС, пора року, щоб виключити примерзання гальмівних колодок.
2
Об'їжджайте калюжі. Якщо це неможливо, проїдьте по воді, злегка придавивши гальмо. Так менше води потрапить в барабани і колодки. Проїхавши калюжу, кілька разів натисніть і відпустіть педаль гальма . Колодки і барабан нагріються і просохнуть. Обов'язково те ж саме робимо і після миття автомобіля в холодний сезон. Перед тим як залишите машину на стоянці, візьміть в звичку добре просушити гальмівну систему короткочасними різкими натисканнями на педаль гальма під час руху.
3
Чи не ставте машину на ручник! Особливо після мийки. Ставте тільки на передачу. Це вкрай важливо при нульовій температурі, снігопаді і відлиги.
4
Спробуйте рушити з місця. Якщо колодки примерзли не сильно, вони відійдуть.
5
Наберіть в чайник або в пляшку гарячої води. Літра вистачить на обидва барабана. Зніміть автомобіль з ручника. Якщо машина стоїть на ухилі, підкладіть під колеса який-небудь упор, щоб автомобіль не поїхав, коли отмерзнут колодки.
6
Розігрійте гальмівний барабан або гальмівний диск, залежно від конструктивної особливості гальмівної системи вашої машини, поливаючи їх тонкою цівкою гарячої води. Коли колодки звільняться з крижаного полону, почується характерне клацання. Можна їхати.
7
Відразу ж просушіть гальма . Наприклад, якщо проїдете метрів 100 з включеним ручником, барабани нагріються і вода, що потрапила в них, висохне.
8
Якщо немає під рукою гарячої води, полийте на місця примерзання колодок незамерзаючу рідина для склоомивача. Правда, щоб з її допомогою від'єднати колодки, буде потрібно зняти колеса.
9
Якщо автомобіль знаходиться поблизу від розетки, підключіть фен або конвекційний обігрівач і прогрійте гальма гарячим повітрям.
10
Ще варіант: надіньте шланг на вихлопну трубу і направте інший кінець на колодки. Вони прогреются і розморозяться.
11
На гальмівних барабанах є отвори для стоку води. Вони можуть засмітитися. Якщо примерзанню колодок трапляється регулярно, зніміть колеса, почистіть щіткою гальмівні барабани, приберіть бруд, щоб гальмівна система добре просушувати. Це важливо, особливо при русі по місту в пробках, де гальма не розжарюється і повністю не просихають. Якщо сумніваєтеся, що самі зумієте впоратися з цим завданням, зверніться в сервіс.
Зверніть увагу
Не використовуйте для нагріву окріп, а тільки гарячу воду.Не використовуйте для прогріву гальм відкритий вогонь. Це вкрай небезпечно!