Як очистити стіни від кіптяви. Як очистити дерево від сажі.

Після вогню залишається наліт кіптяви , яка включає в себе смоли, вуглець, жир. Ця сажа намертво забивається в кожну тріщинку будинку. З одного разу кіптява не видалити, приготуйтеся до трудомісткою і брудної роботи. Якщо наліт дуже жирний, може знадобитися допомога фахівця.
Вам знадобиться
 • - віник і щітка;
 • - ганчірки;
 • - миючий засіб;
 • - уайт-спірит;
 • - грунтовка .
Інструкція
1
Починайте роботу зверху і поступово просувайтеся вниз. Спочатку необхідно видалити якомога більше кіптяви сухий чищенням. Переодягайтеся обережно, щоб не забруднити одяг, в старі речі. Волосся приберіть під хустку або кепку. Надіньте Протипиловий маску, захисні окуляри, гумові рукавички.
2
Підстелити старі газети під стіни. Обмітаючи або пропилесосьте все закопчені поверхні. Чи не втирайте бруд, змітайте її різкими короткими рухами віника.
3
Знайдіть спеціальні губки для прибирання сажі або хімічні губки. Вони можуть продаватися в господарських магазинах або реставраційних майстерень. Працюйте нею прямими рухами, роблячи смуги одну за одною. Брудний шар губки зріжте бритвою. Цей матеріал містить хімічний склад, який полегшує видалення кіптяви .
4
Заберіть газети з сажею і постеліть поліетиленову плівку. Приготуйте велику кількість ганчірок і розчин теплої води з знежирюючим засобом. Промивайте все стіни цим розчином, не шкодуючи дрантя і миючої рідини.
5
Коли стіна просохне, подивіться, чи треба ще раз повторювати цю процедуру. Якщо не треба, обполосніть поверхню чистою водою і насухо витріть. Маленькі залишилися після чистки плями обережно обробіть уайтрспіритом. Просочіть ватний тампон засобом і покатайте по брудному місцю. Не тріть сильно, так ви можете загнати кіптява в дрібні тріщинки.
6
Оцініть якість виконаної роботи, коли вологі поверхні висохнуть. Жирна кіптява може проступити знову. Спробуйте почистити стіни щіткою, змоченою в розчині рідини для миття посуду.
7
Перед подальшою роботою по ремонту стін, дайте їм гарненько просохнути. Підберіть підходящу ґрунтовку. Краще використовувати пятноустойчівий грунт-герметик, який вам порадить консультант в магазині.
Сажа - це жирний чорний наліт, що утворюється в результаті неповного згорання будь-яких продуктів, які застосовуються для обігріву, приготування їжі і т.д. При чищенні пічних димоходів працювати потрібно дуже акуратно, так як сажа дуже легка і може розлітатися по всьому приміщенню. Якщо її просто відмивати, то утворюються чорні жирні розводи, тому спочатку необхідно діяти по-іншому.
Вам знадобиться
 • - чистячі засоби;
 • - миючий засіб для посуду;
 • - пральний порошок;
 • - спирт;
 • - ацетон ;
 • - губка;
 • - м'яка тканина;
 • - пилосос.
Інструкція
1
Чистку будь-яких димоходів, використовуваних в печах, проводите не рідше одного разу на рік, так як при горінні нафтового вугілля, Смолево дров, природного газу, утворюється товстий жирний наліт, що приводить до повної закупорки димоходів. Чистити димоходи можна за допомогою спеціальних хімічних засобів, призначених для опадання сажі в димохідні колодязі або механічним способом з використанням підручних засобів, довжиною палиці, товстої ланцюга. З димохідних колодязів при будь-якому способі очищення, сажа видаляється вручну за допомогою черпака.
2
Після чистки завжди постає питання, як все прибрати і відмити. Не починайте мити сажу відразу. Візьміть пилосос і максимально зберіть її. Тільки після цього приступайте до безпосереднього миття.
3
Так як сажа дуже жирна, використовуйте будь-які засоби проти жиру і жирного нальоту. Для цього підійде миючий засіб для посуду, чистячі засоби для видалення жиру, мильний розчин з розчиненого порошку та інші підручні препарати.
4
Для використання миючого засобу для посуду, розчиніть 1 чайну ложку на 7 літрів води, намочіть в розчині м'яку тканину, нанесіть на неї ще одну-дві краплі кошти і починайте відмивати поверхні. У міру забруднення розчину міняйте воду і намешівайте новий мильний розчин. Продовжуйте відмивати до повного видалення сажі.
5
Для використання чистячих засобів, налийте в ємність теплої води, змочіть м'яку тканину або губку, насипте або налийте засіб для чищення на забруднену поверхню, почистіть тканиною або губкою.
6
Іноді доводиться використовувати комплекс засобів. Так як одним засобом видалити сажу не завжди вдається. Наприклад, миючий для посуду в поєднання з миючим або мильний розчин з порошку з миючими засобами.
7
Якщо сажа глибоко в'їлася в поверхню або в тканину, протріть забруднення медичним спиртом або ацетоном, а потім помийте або виперіть виріб.