Як ретушувати фото в Photoshop.

Навіть знімки, зроблені в умовах фотостудії з оптимально підібраним освітленням, нерідко потребують ретуші. Прийоми, використовувані при обробці фотографії, багато в чому залежать від редагованого знімка, але перший етап роботи з фото полягає у виявленні фрагментів зображення, які потребують ретуші. Визначивши слабкі і сильні сторони знімка, можна приступати до вибору інструментів редагування.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Завдання, яке найчастіше доводиться виконувати при обробці знімків, пов'язана з усуненням дефектів і нерівностей шкіри при збереженні фактури зображення. Для досягнення кращого результату варто вивести всю корекцію на окремі шари, прозорість яких можна змінити на фінальному етапі редагування.
2
Для обробки дефектів шкіри на знімку, завантаженому в графічний редактор, створіть новий шар опцією Layer групи New меню Layer і включіть інструмент Healing Brush. Поставте галочку в чекбоксі Sample all layers. Ця дія дозволить вам використовувати як джерело для копіювання пікселі, що знаходяться нижче прозорого нового шару, який був тільки що створений.
3
Затиснувши кнопку Alt, клікніть по нормальному ділянці зображення, що знаходиться максимально близько до дефекту, який потрібно усунути. Визначивши джерело клонування, клікніть по області, що містить дефект. Масштабуйте зображення через панель Navigator таким чином, щоб чітко бачити дрібні деталі на картинці. Діаметр кисті Healing Brush зробіть поменше, це допоможе зберегти вихідну фактуру зображення, звичайно, якщо вона була присутня на знімку.
4
Прибрати волосся, вибилися з зачіски, і шорсткості фону допоможе інструмент Clone Stamp. Налаштуєте його тим же способом, що і Healing Brush. Для результатів корекції створіть новий шар.
5
Досить часто виникає необхідність змінити колір окремих ділянок фотографії. Для цього створіть коригувальний шар з фільтром Curves, застосувавши опцію Curves групи New Adjustment Layer меню Layer. У вікні налаштувань відкоригуйте зображення так, щоб ділянка, який ви редагуєте, придбав потрібний вид. На те, що відбувається при цьому з іншими фрагментами знімка, можете не звертати уваги.
6
За замовчуванням коректувальні шари створюються з масками в режимі, який дозволяє фільтру впливати на все зображення, що знаходиться на шарах, що лежать нижче коригувального. Щоб звузити область впливу коригування, клікніть по масці і застосуєте до неї опцію Invert групи Adjustments меню Image.
7
Увімкніть Brush Tool і зафарбуйте білим кольором ті фрагменти маски, які знаходяться над фрагментами знімка, до яких потрібно застосувати корекцію. Якщо ви хочете знизити ступінь впливу фільтра, зменшіть параметр Opacity інструменту Brush. За допомогою коректування шару з маскою можна вирівняти колір на знімку і освітлити надмірно затінені ділянки фотографії.
8
Незважаючи на всі обережності фактура знімка після корекції може виявитися злегка розмитою. Для її відновлення накладіть на зображення невелика кількість зерна. Для цього створіть новий шар, вибравши в діалоговому вікні режим Soft Light із списку Mode. В чекбоксі Fill with Soft-Light-neutral color вам буде потрібно поставити галочку.
9
Накладіть шум на створений шар опцією Add Noise групи Noise меню Filter. Для того щоб зробити фактуру трохи більш рельєфною, застосуєте до шару фільтр Emboss з групи Stylize.
10
Приберіть шум з очей, губ і волосся на знімку. Для цього додайте до шару з шумом маску опцією Reveal All з групи New Layer Mask меню Layer і зафарбуйте чорної пензлем фрагменти маски, що знаходяться над тими деталями картинки, з яких потрібно видалити шум.
11
Застосувавши опцію Save As меню File, збережіть знімок з усіма верствами в файл psd. В будь-який момент ви зможете змінити ступінь корекції фотографії, не переробляючи всю роботу з самого початку. Для перегляду збережіть знімок у файл jpg.