Як робити базу даних в access. Як зробити мережеву базу access.

Програма MS Access дуже зручна в роботі, оскільки має простий користувальницький інтерфейс. Також є можливість не просто зберігання важливої інформації, а й обробки даних, в тому числі створення форм, звітів, різних діаграм.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма MS Access.
Інструкція
1
Запустіть програму Access і через меню в закладці «Файл» натисніть на «Створити». Потім виберіть «База даних» та натисніть OK. З'явиться вікно, в якому вам потрібно буде вказати назву бази даних або погодитися із запропонованим db1, а також необхідно буде вибрати місце зберігання бази.
2
Після створення бази з'явиться вікно з функціями для подальшої роботи. Зліва знаходяться колонка з переліком розділів. Пункт «Таблиці» повинен бути виділений за замовчуванням. Праворуч від колонки знаходиться перелік варіантів для створення таблиць бази: «Створення таблиці в режимі конструктора», «Створення таблиці за допомогою майстра», «Створення таблиці шляхом введення даних».
3
Клацніть на «Створення таблиці в режимі конструктора» для створення нової таблиці в базі даних. На екрані з'явиться нове вікно з сіткою в його верхній частині для введення параметрів таблиці: поля, тип полів і опис. У нижній частині вікна з'являються властивості кожного нового поля.
4
Створіть таблицю з чотирма полями: 1. Код. Тип поля - числовий. 2. Прізвище. Тип поля - текстовий.3. Ім'я. Тип поля - текстовий4. Телефон. Тип поля - текстовий.Виделіте перше поле і, клацнувши правою кнопкою мишки, виберіть пункт «Ключове поле». Закрийте і збережіть створену таблицю під зручним для вас назвою, наприклад «Агент». Відкрийте створену таблицю і введіть дані двох агентів.
5
Створіть ще одну таблицю з трьома полями: 1. Посада. Тип поля - текстовий.2. Заробітна плата. Тип поля - грошовий. Закрийте і збережіть створену таблицю під назвою, наприклад «Співробітник». Відкрийте створену таблицю і введіть дані на двох співробітників.
6
Натисніть на закладку "Запити", а потім на «Створення запиту в режимі конструктора». Відкриється вікно з переліком, створених в програмі таблиць. Виберіть обидві вже створені таблиці. У нижній частині бланка запиту в першому стовпці виберіть поле «Сотруднік.Фамілія», а в другому стовпці - «Організація.Должность». Закрийте і збережіть бланк запиту «Посада співробітника». Якщо відкрити цей запит, то ви побачите тільки два стовпці «Прізвище» та «Посада». Тут буде відображатися тільки інформація, що цікавить, яку посаду займає конкретний співробітник.
7
Для зручності заповнення бази даних натисніть на закладку «Форма», а потім «Створити форму за допомогою майстра». У вікні, виберіть таблицю «Агент», а потім з вікна «Доступні поля», використовуючи кнопку зі стрілочкою, перемістіть у вікно «Вибрані поля» поля «Прізвище», «Ім'я», «Телефон». Натисніть кнопку «Далі» і виберіть зручний формат форми, наприклад, «Стрічковий». Натисніть кнопку «Далі» і виберіть необхідний стиль, наприклад, «Стандартний». Натисніть кнопку «Далі» і назвіть форму «Агент». Натисніть кнопку «Готово». З'явиться форма з двома полями, в яких вже є інформація про двох агентів. Нижче розташовано пусте поле, в яке можна вводити інформацію про третій агента і так далі.
8
У вікні бази даних виділіть «Звіти» і натисніть на закладку «Створення звіту за допомогою майстра». У вікні, виберіть запит «Посада співробітника». З лівого вікна перенесіть в праве поля «Прізвище» та «Посада», натисніть кнопку «Далі», а потім кнопку «Готово». На екрані з'явиться бланк звіту з інформацією з обраного запиту. Функція звіту дає можливість вибирати потрібну інформацію з бази даних для більш зручного сприйняття. Також звіти можна виводити на друк.
9
Макроси дозволяють автоматизувати дії над об'єктами бази даних. Клацніть на закладку «Макроси», а потім на кнопку «Створити». Відкриється вікно конструктора. У списку оберіть макрокоманду «ОткритьЗапрос», а потім виберіть ім'я запиту «Посада співробітника». Закрийте вікно і збережіть створений макрос. Клацніть мишкою двічі на створений макрос і відкриється запит «Посада співробітника».
База даних призначена для зберігання інформації. Створюються для цього таблиці, в яких все групується по пунктам. База даних допомагає складати звіти, зберігати інформацію, а найголовніше створювати електронні таблиці. На даний момент часу у користувачів персональних комп'ютерів часто з'являються питання, які пов'язані із створенням баз даних.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер, програми Microsoft Excel і Microsoft Access
Інструкція
1
Для того щоб створити базу даних потрібно спеціальна офісна програма Access. Запустіть її з панелі "Пуск".
2
Створіть новий документ. Для цього на "Панелі інструментів" виберіть "Нова база даних". Дайте їй назву і збережіть. Потім можете безпосередньо приступати до створення самої таблиці. В пункті "Таблиці" виберіть "Створення таблиці в режимі конструктора". Можна і інший режим брати: "Створення таблиці за допомогою майстра" або "Створення таблиці шляхом введення даних".
3
Ви побачите таблицю. Вона складатиметься з декількох полів, наприклад, "Ім'я поля", "Типу даних", "Опис". Заповнюєте за своїми вимогам і зберігаєте. Перехід з одного осередку в іншу можна здійснювати за допомогою клавіші "Tab". Ширину стовпців регулюють за допомогою перетягування кордонів.
4
Можна створити межтаблічних зв'язок. Роблять це в спеціальному вікні "Схема даних". Натискаєте на "Панелі інструментів" пункт "Сервіс", далі графа "Схема даних". Буде діалогове вікно "Додавання таблиці". Натискаєте на "Додати" і знаходите назва вашої таблиці. Натисніть клавішу "Shift" і виділяєте декілька полів, які вам треба. Потім перетягніть їх на список і відпустіть. Повинно відкритися вікно "Зміна зв'язків. Виберіть потрібні вам поля.
5
База даних у вигляді електронної таблиці створюються і в Microsoft Excel. Для початку роботи запустіть цю програму. Натисніть «Пуск». Знайдіть «Програми» і виберіть Microsoft Excel. Досить часто таблиці зберігають в робочій книзі. Для її створення зайдіть в «Файл» і «Створити». На ярлику робочого аркуша клацніть двічі. Це дозволить дати ім'я документу. Натисніть «Файл» і виберіть «Зберегти як». У поточних осередках вводите заголовки і дані. Коли база даних буде готова, збережіть документ. Для того щоб осередок стала поточної, треба по ній клацнути два рази мишкою. Кожен стовпець у таблиці повинен мати свою назву.