Як видалити ключі реєстру ?

Налаштування ОС Windows в основному здійснюється за допомогою інтерфейсу користувача. Незважаючи на зручність користування ним, його функції є обмеженими, далеко не всі параметри операційної системи можна налаштувати з його допомогою. Можливості зміни параметрів ОС за допомогою редагування реєстру є незрівнянно більш широкими.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленою ОС Windows;
  • - сторонні програми для редагування реєстру.
Інструкція
1
Правка реєстру здійснюється за допомогою програми regedit.exe (розташовується в папці/windows/) або regedit32.exe (розташовується в папці/windows/system32/). Для зручності роботи створіть ярлик цієї програми на «Робочому столі» - клацнувши по ній правою кнопкою миші і вибравши опцію «Робочий стіл (створити ярлик)». Regedit.exe можна запускати також, ввівши команду regedit в форму «Виконати» в меню «Пуск».
2
Запустіть програму. У вікні, в меню «Правка» виберіть опцію «Знайти» або натисніть клавіші Ctrl + F. У що з'явилася форму введіть найменування ключа, який ви збираєтеся видаляти, і натисніть «Знайти далі». Залежно від параметрів пошуку, які задаються в цьому вікні, програма здійснить пошук потрібного ключа.
3
Виділіть знайдений ключ. В меню «Файл» виберіть опцію «Експорт». У діалоговому вікні встановіть ім'я файлу (як варіант - назва ключа, який ви видаляєте) і вкажіть папку, в якій слід зберегти файл з розширенням reg. Натисніть «Зберегти». Збереження цього файлу дозволить вам в будь-який момент відновити віддалений ключ, якщо його видалення негативно позначиться на роботі операційної системи. Для цього достатньо буде зробити подвійний клік по збереженого файлу і підтвердити операцію, натиснувши Ок. В результаті віддалена запис в реєстрі буде відновлена.
4
Виділіть ключ, в меню «Правка» виберіть опцію «Видалити» і підтвердіть ваше рішення, натиснувши ОК. Або клацніть на ключі правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню опцію «Видалити». Закрийте редактор перезавантажте комп'ютер. Останнє потрібно не завжди, це залежить від видаляється параметра, але для гарантії все ж не завадить це зробити.
5
Потрібно мати на увазі, що в реєстрі може бути кілька однакових ключів, що зберігаються в різних розділах - HKEY_CURRENT_USER, HKEY_LOCAL_MACHINE та інших. У деяких випадках достатньо зробити зміну в розділі HKEY_CURRENT_USER, щоб воно автоматично було зроблено і в інших розділах. Однак це буває не завжди, для повної гарантії потрібно видалити ключі у всіх розділах.
6
Правку реєстру можна здійснювати за допомогою численних сторонніх програм. Більшість з них до внесення виправлення зберігають параметри реєстр, що позбавляє від необхідності самому експортувати (зберігати) файл віддаленого ключа. Крім того, програми проводять чистку реєстру і здійснюють пошук ключів, виводячи їх все відразу, в той час як при пошуку в regedit.exe доводиться після знаходження одного ключа всякий раз підтверджувати пошук наступного.
7
Ингода система відмовляє в видаленні ключа, повідомляючи про те, що у вас немає на це дозволу. В цьому випадку виділіть підрозділ, в якому знаходиться ключ, і виберіть опцію «Дозвіл» в меню «Правка». У вікні пройдіть по вкладці «Додатково» і задайте собі повний доступ на редагування цього підрозділу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5d7LwCUcgv8
Дуже часто користувачі персональних комп'ютерів використовують тріальні версії різних програм. Після переустановки деяких з них пробний термін знову доступний, однак записи про закінчення тріального терміну деяких зберігаються в реєстрі операційної системи, після чого для їх коректної роботи потрібно ліцензійний ключ.
Вам знадобиться
  • - програма Trial-Reset.
Інструкція
1
Відкрийте ваш веб-браузер і в рядку пошуку введіть Trial-Reset. Це програма для очищення реєстру від записів про використання пробних ключів різних програм, після використання яких пробний термін дії буде доступний вам знову. Зрозуміло, ви можете скористатися будь-який інший програмою того ж призначення. Ці програми використовують звичайний прийом видалення записів реєстру операційної системи про використання вами програмного продукту протягом пробного періоду часу, також вони видаляють інформацію про використані ключах і мають інший розширений функціонал. Перед скачуванням переконайтеся, що повне видалення програми з видаленням папок із системних директорій не принесло потрібних результатів.
2
Виконайте перевірку на віруси скачанной програми , інсталюйте її і уважно ознайомтеся з меню. Більшість подібних програм мають схожий інтерфейс, тому робота в них здійснюється практично по одному і тому ж сценарію, вам лише необхідно буде вибрати назву програми, інформацію про використання якої хочете видалити.
3
Знайдіть у списку записів реєстру інформацію про віддалену вами програмі і виконайте видалення пробного ключа. Встановіть її заново, активувавши пробний термін дії. Після закінчення його просто переустановите програму і очистіть реєстр від відповідного запису.
4
Якщо ви не хочете користуватися додатковими програмами для видалення записів про використання тріального терміну дії, виконайте чистку реєстру вручну, запустивши його за допомогою пункту «Виконати», який знаходиться в меню «Пуск». У вікні, виберіть в лівій його частині директорію з потрібною записом і видаліть її. Будьте особливо уважні при роботі з реєстром, оскільки він впливає на роботу системи в цілому.
Зверніть увагу
Будьте уважні при роботі з реєстром Windows
Корисна порада
По можливості придбайте ліцензійні ключі використовуваних програм.