Що таке античність.

Античністю називають історію і культуру Стародавньої Греції та Риму. Іноді під цим словом мають на увазі просто давні часи (у перекладі з латинської antiquitas так і перекладається - «стародавній»). Завдяки античності у світі з'явилися поеми Гомера, трагедії Есхіла, Евріпіда, Софокла, театр, Олімпійські ігри, демократичний лад, захоплюючі міфи, великі твори живопису і архітектури та багато іншого.
Інструкція
1
Термін «античність» сприймається сьогодні як щось цілісне, але спочатку це були два світи: римський і грецький. Стародавні греки займали острови Егейського моря, південь Балканського півострова і західне узбережжя Малої Азії (там, де зараз знаходиться Туреччина), а римляни влаштувалися спочатку на берегах Тибру, потім зайняли весь Апеннінського півострів.
2
Грецький світ з'явився набагато раніше римського: його витоки сягають корінням ще в минойскую і мікенськую цивілізації, що існували за кілька тисячоліттях до нашої ери. У 11-8 століттях до н.е. древні елліни переходять до рабовласницького ладу (замість общинного), в цей же час починає створюватися знаменита грецька міфологія, складатися епос. 7-6 століття до н.е. - Початок розквіту давньогрецької культури: утворюються міста-держави поліси, виникають медицина, писемність, астрономія, активно розвивається архітектура.
3
Грецький світ розвивався поступово, римський ж сформувався за кілька століть і почав агресивно розширювати свої володіння. 4-1 століття до н.е. - Період формування римської імперії, а в другому столітті до н.е. вона захоплює Грецію, і два світи об'єднуються. Як писав Горацій «підкорена Греція перемогла свого некультурного переможця»: римляни запозичили у еллінів пантеон богів (змінивши імена), художники і скульптори почали копіювати гармонійні грецькі образи, в країні виникло двомовність. У цей час у Римі будують акведуки (стародавні водопроводи), дороги, винаходять бетон.
4
3-5 н. е. називають періодом пізньої античності: римська культура досягає найвищого розквіту, але її розвиток вже рухається до занепаду. У цей період зводяться Колізей і Пантеон, спалахують повстання рабів, проводяться гладіаторські бої, а також зароджується християнство. У 476 році римлян захоплюють встигають і вандали. З падінням Римської Імперії в історії починається новий виток - епоха Середньовіччя.
5
Культура античності впливала на всі наступні епохи. Стародавні мислителі і вчені проявили велику старанність у вивченні навколишнього світу, заклавши основи граматики, арифметики, географії, геометрії, філософії та інших наук. Самі ці терміни мають грецьке походження. Римське право послужило фундаментом для створення інших держав Заходу. А поети, художники, дизайнери та архітектори досі надихаються художніми формами і образами, що виникли в період античності.