Як пофарбувати шкіряні чоботи.

Змінити забарвлення шкіряних чобіт необхідно в тому випадку, якщо на них з'явилися потертості в процесі експлуатації або в результаті пошкодження матеріалу. Домогтися глибокого тону в домашніх умовах не вдасться, але змінити відтінок і вирівняти колір шкіри цілком реально.
Вам знадобиться
  • - балончик з фарбою для взуття;
  • - порошковий барвник;
  • - спирт;
  • - ацетон;
  • - оцет ;
  • - касторове масло.
Інструкція
1
Очистіть чоботи від різних забруднень - змийте бруд, видаліть пил, просушіть шкіру, протріть чоботи м'якою замшевою ганчіркою.
2
Оберіть спосіб фарбування. Найпростіше придбати спеціальний спрей, який допоможе змінити колір шкіри на пару відтінків. Підберіть тон, максимально наближений до первісного кольору ваших чобіт - ці барвники не можуть кардинально поміняти колір, вони лише освіжають той, в який шкіра була пофарбована спочатку.
3
Віддайте чоботи в майстерню з ремонту взуття. Швидше за все, там будуть використовуватися ті ж кошти, що й при самостійному фарбуванні (стійкі крему та спреї), а оплачувати доведеться ще послугу.
4
Спробуйте пофарбувати чоботи порошковими барвниками. Але відтінок може вийти слабкий, і можуть залишитися розводи, так як розлучені склади призначені більше для одягу зі шкіри та припускають повне занурення в окрашивающий розчин, з наступним витримуванням у кілька годин.
5
Розведіть аніліновий барвник у воді (колір буде менш інтенсивним, але шкіра залишиться м'якою), спирті або ацетоні (яскравий відтінок, але зроблять матеріал твердим). Склад повинен бути концентрованим. Змочіть невеликий шматочок поролону в фарбі і обробіть частина чобота, бажано з внутрішнього боку, там, де проходить блискавка.
6
Дочекайтеся, поки склад висохне і оцініть якість фарбування. При необхідності зробіть склад гущі або, навпаки, розбавте його. Забарвлені і висохлі чоботи обробіть слабким розчином оцту, потім змастіть касторовою олією і натріть махрової ганчірочкою, потім нанесіть крем для взуття (кольоровий або прозорий).
7
Приготуйте насичений рослинний склад - відвар дубової кори, оболонок волоського горіха, хни або басми. Обробіть шкіру, дочекайтеся висихання шару фарби, потім покрийте чоботи невеликою кількістю вершкового масла і шаром шевського крему.
8
Офарблюйте кольорові чоботи хімічними складами - штемпельною фарбою, пастою від кулькових ручок, марганцівкою, йодом, зеленкою, фукорцином, хімікатами для проявки фотоплівки і т.д.