Як визначити смугу пропускання.

Смугою пропускання називається діапазон частот, що пропускаються пьезофільтр або фільтром зосередженої селекції. Від смуги пропускання фільтра проміжної частоти, встановленого в радіоприймачі, залежить вибірковість останнього по сусідньому каналу.
Інструкція
1
Обесточьте радіоприймач і розрядку накопичувальні конденсатори його блоку живлення.
2
Вимкніть вхід і вихід пьезофільтр або фільтра зосередженої селекції від інших вузлів приймача. До входу підключіть генератор стандартних сигналів (паралельно йому бажано приєднати частотомер), а до виходу - мілівольтметр з детекторной головкою. На генераторі попередньо встановіть амплітуду вихідного сигналу близько 0,5 В.
3
Дізнайтеся значення проміжної частоти приймача з документації до нього або з позначень на самих фільтрах. В сучасних апаратах проміжна частота тракту АМ зазвичай дорівнює 450, 455, 460 або 465 кГц, а тракту ЧМ - 10,7 МГц. У старих конструкціях зустрічаються значення проміжної частоти тракту ЧМ, складові 8,4 або 6,5 МГц.
4
Встановіть на генераторі частоту приблизно на 20 відсотків нижче номінального значення проміжної частоти приймача. Плавно обертайте ручку в сторону збільшення частоти. Зауважте момент, коли показання мілівольтметра різко зростуть. Запишіть, на яку частоту при цьому налаштований генератор. Дізнайтеся її за шкалою генератора або, при наявності частотоміра - за його свідченнями (вони точніше). Це - нижня межа смуги пропускання .
5
Продовжуйте збільшувати частоту генератора. Зауважте момент, коли показання мілівольтметра різко впадуть. Аналогічним чином визначите верхню межу смуги пропускання .
6
При необхідності обчисліть ширину смуги, віднявши нижню її межу з верхньої.
7
Значну допомогу у визначенні смуги пропускання може надати прилад, що складається з генератора хитної частоти, генератора міток і осцилографа. Знаючи, чому дорівнює різниця частот між сусідніми мітками на екрані, складіть пропорцію і обчисліть ширину показаної на тому ж екрані смуги пропускання фільтра. Даний прилад дозволяє також спостерігати форму кордонів смуги (чи є спади плавними або різкими).
8
Після закінчення експерименту вимкніть живлення всіх приладів, від'єднайте їх, а фільтр приєднаєте назад до решти елементам приймача.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою.