Як включити контекстне меню.

Контекстне меню (англ. Context menu) є складовою частиною графічного інтерфейсу використовуваної програми. Дане меню , як правило, відкривається при натисканні на праву кнопку мишки, користувач зазвичай не має можливості включати його або відключати. Тим не менш, у користувачів Windows є можливість додати в контекстне меню нові пункти.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - редактор реєстру
Інструкція
1
Візьміть до відома, що додавання в контекстне меню додаткових пунктів підвищує зручність використання операційної системи. Наприклад, ви можете додати в нього пункти з «Панелі управління» або найбільш часто використовувані вами програми. У цьому випадку для відкриття потрібної програми вам буде досить натиснути правою кнопкою мишки по робочому столу і вибрати потрібну строчку.
2
Подивіться інформацію про стрічках контекстного меню в системному реєстрі. Щоб відкрити його, введіть у командному рядку («Пуск - Виконати») команду regedit і натисніть ОК. Потім знайдіть розділ HKEY_CLASSES_ROOTDesktopBackgroundShell. Тепер ви можете додати інформацію про новий пункті меню - наприклад, нехай це буде стандартний «Блокнот» Windows.
3
Виділіть мишкою розділ Shell, потім натисніть його правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Створити - Новий розділ». З'явиться рядок нового розділу, змініть її назву на Notepad. Натисніть створений розділ правою кнопкою мишки і виберіть «Створити - Строковий параметр». У правій частині вікна редактора з'явиться новий рядок, назвіть її MUIVerb. Двічі клікніть цю строчку мишкою, введіть у полі «Значення» назва нової строчки меню - «Блокнот».
4
Переконайтеся в тому, що рядок меню створена, клікнувши правою кнопкою мишки на порожньому місці робочого столу - в контекстному меню з'явився рядок «Блокнот». Але при натисканні на неї з'явиться повідомлення про помилку, так як цьому рядку ще не сопоставлена команда запуску програми.
5
У редакторі реєстру клікніть правою кнопкою мишки розділ Notepad і виберіть «Створити - Розділ». Назвіть створений розділ Command. У правій частині вікна двічі клікніть рядок «За умовчанням» і введіть у рядок «Значення» команду notepad.exe. Крапки в кінці бути не повинно.
6
Закрийте редактор, клікніть мишкою в будь-якому місці робочого столу - в контекстному меню є пункт «Блокнот». Виберіть його, відкриється текстовий редактор. Точно так само ви можете додати в меню запуск будь-яких програм. Але в тому випадку, якщо додається програму не знаходиться в каталозі Windows, вам доведеться в розділі Command, у рядку «Значення», прописати до неї повний шлях.