Як вишивати за схемами.

Схеми для вишивання являють собою план, якому потрібно слідувати, створюючи композицію. Наочне зображення, розбите на окремі квадрати, допомагає визначати розмір виробу, дотримуватися передачу кольору, прораховувати кількість елементів і т.д.
Інструкція
1
Підготуйте схему. Якість малюнка має бути хорошим - всі елементи повинні бути чіткими і різкими, вам повинен бути зручний масштаб. Якщо схема, яка є у вас, не відповідає цим вимогам, то потрібно її перемалювати.
2
Уважно вивчіть схему і визначте наявність складних символів. Це можуть бути стрілочки, спрямовані в різні боки, окремі елементи (зафарбовані і порожні), круги і овали, схожі значки. Постарайтеся запам'ятати їх розташування або випишіть на окремий листок, щоб періодично звертати на нього увагу.
3
Для своєї зручності виділіть символи кольоровими маркерами. Попрацюйте над чорно-білої схемою, розфарбовуючи її так, щоб картинка вийшла більш виразної. Так її буде легше сприймати. Але навіть якщо схема кольорова, то можна виділити тільки окремі елементи, які легко переплутати. Чим складніше схема, тим більш інтенсивного фарбування вона вимагає.
4
Закріпіть схему на спеціальну дошку-тримач. Дуже зручно використовувати магнітні дошки - органайзери. Оберніть її схемою і закріпіть спеціальними біндерами.
5
Фіксуйте рядок, яку ви вишиваєте, магнітної смужкою (вони можуть продаватися в комплекті з органайзерами або придбавається окремо). Так ви допоможете собі не збитися, що не перескакувати з потрібного рядка і не втрачати її.
6
Вишивайте символи за кольором. Виберіть одноколірний елемент на схемі і Відшийте його. Щоб не збитися, зафарбуйте вже вишиті деталі новим кольором, прямо поверх попереднього розфарбовування.
7
Якщо схема проста, то її можна не розфарбовувати. Просто вважайте кількість елементів і вишивайте по рядках - починати краще знизу вгору, рухаючись горизонтальними рядами. Починайте вишивку з середини, відступивши ширину одного квадрата і відстань, залишене для канви, а потім заповнюйте бокові квадрати.
8
Для великих полотен потрібно кілька схем. Окремі аркуші з елементами загального малюнка ви переносите на тканину, попередньо прорахувавши масштаб і розділивши її на однойменні квадрати. Для зручності склеюють аркуші відшитих схем - так ви отримаєте можливість стежити за поєднанням кордонів і загальною композицією. Обов'язково відзначайте маркером вишиті деталі.
Вишивка хрестом - один з найдавніших видів рукоділля, яким захоплена безліч жінок по всьому світу. Все що треба для вишивання - це терпіння, терпіння і ще раз терпіння. Якщо ви не знаєте, з чого почати, то почніть з вибору схеми і її розшифровки.
Вам знадобиться
  • Схема вишивки;
  • Канва;
  • Пяльця;
  • Нитки муліне всіх кольорів, зазначених у схемі;
  • Голка з широким вушком.
Інструкція
1
Натягніть канву на п'яльця і поставте перед собою схему.
2
Визначте за символам, який колір ниток використовується в лівому верхньому квадратику і прилеглих до нього. Візьміть моток відповідного кольору.
3
Відріжте приблизно 50-60 см муліне. Зверніть увагу, що одна нитка складається з 6 тонших. Відокремте три нитки і вставте в голку.
4
Всуньте голку в ліве нижнє отвір лівого верхнього квадратика. Залиште на вивороті невеликий хвостик (2-5 см). Увійдіть в праве верхнє отвір квадратика і натягніть нитку так, щоб хвостик на вивороті не зменшився.
5
Прошийте такими стежками зліва направо стільки квадратиків, скільки позначено символом даного кольору на схемі.
6
Всуньте голку в праве нижнє отвір крайнього правого квадратика і проведіть нитку в ліве верхнє отвір. Прошийте такими стежками ті ж квадратики в зворотному напрямку.
7
Прошийте таким же способом другий зверху ряд. Якщо колір там змінюється, візьміть нитки іншого кольору.
Корисна порада
Коли нитка закінчується, прибирайте її на вивороті під вертикальні лінії стібків.