Як оформити лист для креслення.

Раніше креслили на кульманах, тепер для цього існують спеціальні програми. Але перш ніж використовувати професійний підхід, треба освоїти початковий рівень. І навчитися правильно оформляти креслення.
Вам знадобиться
  • Лист ватману будь-якого стандартного формату, рейсшина, довга лінійка, косинці, гостро заточений олівець
Інструкція
1
Розташуйте аркуш формату А4 вертикально. Ватман більшого розміру можна використовувати і в такому, і в горизонтальному положенні. Існує п'ять основних форматів: А0 з розмірами 841х1189 мм; А1 - 594 х 841 мм, А2 - 420 х 594 мм, А3 - 297 х 420 і А4 - 210 х 297 мм. Можна взяти і додаткові формати, якщо коротку сторону будь-якого з основних збільшити кратно її розмірами.
2
Зробіть рамку. Для цього відступите від краю аркуша на 20 мм з лівого боку і по 5 мм з інших трьох сторін. Поставте точки на отмеренном відстані, в середині кожної сторони і в кутах і проведіть через них прямі лінії. Рамка повинна бути виконана суцільною основною лінією. У термінах креслення це означає більш жирну і яскраву лінію, ніж інші. Використовуйте для роботи твердо-м'який олівець.
3
Накресліть рамку основного напису. Її ще називають «штампом», оскільки її розміри і виконання регламентується державним стандартом. Відміряйте по нижній стороні 145 мм і за допомогою кутника від цієї точки намітьте лінію вгору під прямим кутом. Відкладіть на ній 22 мм, як і на правій рамці листа. З'єднайте отримані точки і проведіть кордону рамки суцільною основною лінією.
4
Створіть внутрішню структуру основного напису. Відкладіть на правій і лівій стороні штампа по 8 мм від нижньої лінії. З'єднайте намічені точки горизонталлю. Від лівого кута штампа відміряйте по 70 см по нижній і верхній межі штампа. Проведіть вертикальну основну лінію. Інші деталі виконуйте більш тонкими.
5
Відкладіть від лівого кута штампа за його верхній межі черзі 25 і 30 мм. Відміряйте аналогічні відрізки на другий знизу горизонтальної лінії. З'єднайте точки вертикалями. На лівій рамці штампа від верхньої межі відступите вниз 7 мм, як і на центральній вертикальній лінії. Проведіть горизонталь. Тепер від правого нижнього кута рамки відкладіть один за одним по 20 мм і проведіть вертикальні лінії до наступної горизонталі. Основна напис готова.
6
Заповніть штамп за вимогами стандартів. Для шкільних робіт існують свої правила. У правій верхній графі вкажіть найменування виробу, під ним зліва направо матеріал, масштаб і маркування по ГОСТу. Зліва на верхньому рядку пишіть: «Креслив» - і далі прізвище та дата виготовлення креслення. Нижче слово «Перевірив». Сусіднього осередок залишайте порожній. На останній сходинці вкажіть школу і клас. Студенти вказують дані своєї групи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W9Y06eEV5eU