Як визначити розрядність.

З появою 64-розрядних процесорів розробники програмного забезпечення стали випускати програми, в тому числі і операційні системи, «заточені» під певну архітектуру ЦПУ. При виборі версії того чи іншого додатка необхідно знати розрядність ОС, встановленої на комп'ютер.
Інструкція
1
Windows Vista або Windows 7Нажміте кнопку «Пуск» на панелі задач, наберіть слово «система» в пошуковому полі, а після виведення результатів клікніть в списку «Програми» пункт «Система». У вікні ви зможете побачити відомості про розрядності ОС в розділі «Тип системи».
2
Інший спосіб відкрити те ж саме вікно - натиснути правою кнопкою миші по іконці «Мій комп'ютер», розташованої на робочому столі, і в контекстному меню вибрати команду «Властивості».
3
В деяких випадках у вікні «Система» не відображається розрядність ОС, але є інший спосіб отримати цю інформацію, не вдаючись до софту сторонніх розробників. Натисніть кнопку «Пуск», в поле пошуку введіть слово «система» і клацніть пункт «Відомості про систему».
4
Якщо в панелі навігації обраний розділ «Зведені відомості про систему», інформацію про розрядності ви знайдете в пункті «Тип системи» розділу «Елемент».
5
Windows XP або Windows Server 2003Откройте меню «Пуск» і натисніть «Виконати». Введіть команду sysdm.cpl і натисніть Enter. У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Загальні» і під заголовком «Система» прочитайте інформацію про розрядності встановленої ОС.
6
Це ж вікно з потрібними вам даними можна відкрити, клікнувши правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер» і вибравши в контекстному меню команду «Властивості».
7
Відкрийте консоль «Виконати» з меню «Пуск», наберіть в полі для введення команду winmsd.exe і натисніть клавішу Enter або кнопку «ОК». Перейдіть до «Процесор», якщо в панелі навігації обраний пункт «Зведені відомості про систему".
8
Значення пункту «Процесор» починатиметься з ia64 або з AMD64, якщо архітектура ЦПУ 64-розрядна, а якщо 32-, то з x86.
Корисна порада
Дізнатися розрядність ЦПУ і, отже, встановленої ОС можна також за допомогою програм AIDA 64 і CPU-Z. Після установки будь-якого з цих додатків ви отримаєте вичерпну технічну інформацію про своєму комп'ютері.