Як доливати електроліт акумуляторами.

Акумулятор автомобіля є його найважливішим вузлом і джерелом постійної напруги, необхідного для роботи всіх електричних пристроїв машини і запуску двигуна. Батарея являє собою шість послідовно з'єднаних елементів, кожен з яких складається з чотирьох позитивних і п'яти негативних пластин. Всі елементи розміщені в шестикамерному баку і залиті електролітом . Його потрібно періодично доливати.
Інструкція
1
Електроліт для акумуляторів складається з сірчаної кислоти (ГОСТ 667-53) і дистильованої води (ГОСТ 6709-53). Для нормальної роботи акумуляторної батареї необхідно підтримувати певну щільність електроліту, яка в кліматичних умовах Середньої смуги Росії становить 1,28 г/см. Однак у процесі використання акумулятора рівень електроліту в батареї змінюється, щільність збільшується або зменшується, що незмінно призводить до швидкої розрядки акумулятора, а іноді й до його поломки.
2
Досвідчені автолюбителі продовжують термін дії акумуляторних батарей шляхом доливання в них електроліту. Для цього, насамперед, необхідно приготувати сам електроліт, для якого буде потрібно і 0,36 л сірчаної кислоти і 1 л дистильованої води. При відсутності дистильованої води можна використовувати снігову талу воду або дощову воду, яка відстоюється в неметалічних ємностях. Водопровідну воду для виготовлення електроліту використовувати не можна через наявність у ній домішок різних металів, які призводять до псування акумулятора.
3
Візьміть неметалеву ємність (керамічну або ебонітову чашку, свинцеву миску) і налийте в неї 1 л дистильованої води, далі вливайте в воду 0,36 л сірчаної кислоти невеликими порціями, безперервно помішуючи. Готовий електроліт щільно закрийте кришкою і залиште на 15-20 годин, щоб випав весь осад.
4
Виміряйте рівень електроліту в акумуляторі. Опустіть скляну трубку діаметром 3-5 мм в заливний отвір акумулятора до упору і заткніть верхній отвір трубки пальцем. Вийміть її з акумулятора. Висота стовпчика електроліту в трубці показує його рівень в акумуляторі.
5
Якщо потрібно підвищити рівень електроліту, відверніть пробку заливного отвору, надягніть її на штуцер вентиляційного отвору якомога щільніше і долийте в акумулятор дистильованої води до різьблення заливного отвору. Потім зніміть пробку і поставте її на місце. Зарядіть батарею.
6
Виміряйте щільність електроліту автомобільним ареометром, засмоктавши грушею рідина з акумулятора. Якщо щільність електроліту менше необхідної, в акумулятор заливають підготовлений електроліт, зливаючи при цьому зайву суміш за допомогою груші. Зазвичай електроліт в акумуляторах доливають звичайної дистильованою водою до необхідного рівня.