Як вставити кристал.

Кристали каменів закріплюють в ювелірному виробі по-різному. Способи залежать від форми вставки і цілей, яких хоче досягти ювелір. Якщо вставити і закріпити камінь неправильно, можна втратити його або постійно чіплятися їм за одяг. Якісна робота дозволяє побачити кристал з кращого боку.
Вам знадобиться
  • - камінь;
  • - ювелірний виріб;
  • - інструменти ювеліра.
Інструкція
1
Оберіть оправу, яка називається «глухий каст». Кристал розташовується у виїмці з плоским денцем, її стінки щільно охоплюють і міцно утримують вставку. Камені, які підходять для такої закріпки, мають плоске дно. А так як вставка висвітлена тільки зверху, беруть непрозорі камені - бірюзу, яшму, корал та інші. Якщо кристал прозорий, для посилення його блиску потрібно підкласти поліровану фольгу.
2
Для того щоб мати камінь, що знаходиться в ювелірному виробі без опори знизу, вам знадобиться «напівглухим» закріпка. Кристал тримається за рахунок бічної деталі - рундіста, яка вставлена в пази вироби.
3
Для закріплення прозорих каменів хороший «ободковий» або «царговий» каст, вставка забезпечена освітленням і знизу, і зверху. Кристал розташовується на опорному паску або поличці. Ободок охоплює вставку по колу і утримує її.
4
Подивіться на лапки-затискачі, які тримають кристали в «крапановом» касти. Лапок-крапане може бути довільна кількість, щоб надійно зафіксувати камінь і продемонструвати його красу. Вставка лежить на витонченій поличці і вся освітлена. Але лапки можуть відламана, якщо зачепляться за що-небудь.
5
«Кармезіновий» каст використовують при кріпленні одного великого кристала в центрі, а навколо нього кріпляться дрібні камені у вигляді вінка.
6
З металу, який розташований навколо каменя-вставки, робляться маленькі стовпчики - корнери. «Корнеровий» каст використовують тоді, коли всі виріб потрібно всипати дрібними кристалами.
7
Щоб закріпити велика кількість малих вставок, що утворюють єдиний образ, через який не видно металу, використовуйте закріпку «Паве». Ювелірний виріб виходить повністю вимощених камінням. У металі сверлятся маленькі отвори, щоб кристали лежали на місці. Вставки акуратно вставляються в дірки, і майстер ювелір робить мікроскопічні напливи металу між ними. Кожен такий наплив тримає кілька сусідніх кристалів.
8
Для перлів і інших каменів круглої і складної форми застосовуйте «клейову» закріпку. Зробіть сферичну чашечку з різьбовим штифтом, на нього і надіньте вставку з висвердленим отвором. Металевий штифт обмажте клеєм і вставте в кристал.
9
Якщо по всьому колу кільця потрібно закріпити кілька каменів, застосовуйте «канальну» закріпку. Кристали помістіть всередину каналу, який повинен бути такої довжини, щоб вмістити всі вставки. Камені, огранені у формі прямокутника, допомагають створити ефект цілісного кільця.