Що таке скульптура.

Слово « скульптура » в перекладі з латинської (sculptura) означає «висікаю», «вирізаю». Це вид образотворчого мистецтва, заснований на принципі об'ємно-просторового, фізично тривимірного зображення.
Інструкція
1
Головним об'єктом зображення в скульптурі є людина, рідше - тварини, ще рідше - природа і речі.
2
Скульптори користуються мовою природних матеріалів і вибирають відповідний своїм задумом: бездоганна білизна мармуру з його твердістю і водночас ніжністю дає можливість передати фактуру людської шкіри. Граніт, диорит, базальт підходять для втілення монументальних форм. У бронзі прекрасно передається динамічні руху, а дерево привертає різноманітністю фактури і текстури, а також особливою теплотою.
3
Скульптура впливає мовою пластики і відтворює обсяг засобами висікання або ліплення, художник зазвичай користується реальним кольором матеріали, хоча іноді застосовується і забарвлення.
4
Розрізняють два основних різновиди скульптури: круглу (статуя, бюст, статуетка, скульптурна група і т.д.), вона розміщується в просторі і дозволяє бачити скульптуру з усіх боків; і рельєф, де зображення розташовується на площині, яка утворює його фон. Він володіє одночасно тривимірністю скульптури і при цьому стелиться подібно малюнку по площині.
5
За змістом і функціями скульптури діляться на монументальні, декоративні та станкові. Монументальні скульптури розраховані на конкретне архітектурне простір і природне оточення. Вони розраховані на масового глядача і розміщуються, як правило, на площах, вулицях і в парках. Станкові скульптури носять камерний характер і створюються для прикраси інтер'єрів. Їм притаманний інтерес до внутрішнього світу людини і психологізм. Декоративна - використовується для прикраси побуту і виявлення основних ділень архітектури.
6
Призначення і зміст скульптурного твору визначають характер його пластичної структури, яка впливає на вибір матеріалу. Від способу його обробки та природних особливостей залежить скульптурна техніка.