Як зробити з прямокутника квадрат.

В силу деяких обставин може виникнути необхідність з листа прямокутної форми зробити квадрат , наприклад, під час виготовлення багатьох виробів з паперу в техніці орігамі. Але далеко не завжди під рукою є олівець і лінійка. Однак існують способи, завдяки яким можна отримати квадрат , не маючи нічого, крім кмітливості.
Вам знадобиться
  • - прямокутник;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Прямокутник - це геометрична фігура, у якої всі чотири кута прямі, а пари сторін паралельні один одному. Протилежні сторони прямокутника по довжині між собою однакові, а між парами - різні. Квадрат відрізняється від попередньої фігури тільки тим, що у нього всі чотири сторони однакові.
2
Для того щоб зробити квадрат з прямокутника, можна скористатися лінійкою і олівцем. Наприклад, сторони прямокутника дорівнюють 30 см (довжина) і 20 см (ширина). Тоді квадрат матиме сторони з меншим значенням, тобто 20 см. Відміряйте на верхній довгій стороні прямокутника 20 см. Виконайте те ж дію, але тільки з нижньої стороною. З'єднайте отримані точки за допомогою лінійки. У випадку потреби відріжте надлишок, в результаті чого вийде квадрат зі сторонами 20 см.
3
Зробити квадрат з прямокутника можна навіть в тому випадку, якщо відсутні креслярські приналежності. Покладіть перед собою прямокутник і зігніть один з його прямих кутів (це може бути будь-який кут) строго навпіл. Якщо поставити отриману фігуру на довгу сторону, то буде прямокутна трапеція, візуально складається з трикутника та іншого прямокутника. Загніть отриманий прямокутник на трикутник (останній буде подвійним за рахунок складеного паперу), загладьте пальцями і відріжте або акуратно його відірвіть. Розгорніть папір, яка і буде собою представляти квадрат . З маленького залишився прямокутника можна знову отримати квадрат , тільки меншого розміру. Способи допустимо використовувати ті ж самі.
4
Прямокутник може мати і дещо інші розміри, наприклад, 40х20 см, тобто довжина рівно в 2 рази перевищує ширину. В цьому випадку візьміть лінійку і відміряйте на довгій стороні 20 см (зверху і знизу), з'єднайте отримані точки і розділіть навпіл. Вийде два однакових квадрат а. Якщо достовірно відомо, що в прямокутнику саме таке співвідношенні довжини і ширини (2: 1), то просто складіть геометричну фігуру вдвічі, після чого розріжте. До речі, щоб без лінійки переконатися, що співвідношення дійсно 2: 1, для цього будь-який кут прямокутника складіть навпіл. Потім виконайте те ж дію, але тільки з іншого боку (симетрично першому куті). Якщо в результаті всіх цих маніпуляцій вийшов прямокутний трикутник, значить співвідношення сторін насправді 2: 1.
Щоб вважати квадрати чисел, необов'язково бути геніальним математиком. Для цього достатньо просто помножити число саме на себе. Квадрати однозначних чисел вже містяться в таблиці множення. Квадрати двозначних чисел легко порахувати "стовпчиком". Однак для підрахунку квадратів великих чисел без комп'ютера або калькулятора вже не обійтися.
Вам знадобиться
  • калькулятор або комп'ютер.
Інструкція
1
Щоб порахувати квадрат числа, зведіть його в другу ступінь або простіше кажучи, помножте саме на себе. Так, наприклад, якщо число дорівнює 16, то його квадрат дорівнюватиме: 16? = 16 * 16 = 256.
2
Якщо числа, квадрати яких необхідно порахувати, багатозначні, візьміть калькулятор. Якщо це інженерний калькулятор, просто наберіть саме число, а потім натисніть кнопку зведення в квадрат. Натискати на клавішу «=» вже не потрібно - результат одразу ж з'явиться на індикаторі калькулятора. Кнопка зведення в другу ступінь на більшості калькуляторів позначена як «х?». Можливі незначні відхилення від загальноприйнятого позначення. Наприклад, «а?» Або «а ^ 2». Якщо калькулятор звичайний (бухгалтерський), наберіть на ньому саме число, натисніть на кнопку множення, потім знову наберіть число і натисніть на кнопку «=». Кнопка множення в більшості калькуляторів позначена як косою хрестик «Х». Зрідка може зустрітися позначення у формі зірочки «*» або «жирної» (не плутайте з десяткової!) Точки «•».
3
Щоб вважати квадрати великих чисел на комп'ютері, запустіть стандартний калькулятор Windows і переведіть його в «інженерний» режим (Пуск -> Виконати -> введіть "calc" -> Ок -> Вид -> Інженерний). Наберіть на віртуальній клавіатурі калькулятора або на цифровій клавіатурі комп'ютера число, яке потрібно звести в квадрат. Потім натисніть кнопку, позначену як «x ^ 2». Результат тут же з'явиться в віртуальному віконці калькулятора.
4
Якщо вважати квадрати доводиться досить-таки часто або результати розрахунків необхідно роздрукувати, скористайтеся програмою MS Excel. Наберіть в клітці в клітці B1 наступну комбінацію символів: «= A1 * A1» і натисніть «Enter». Тепер введіть в клітку А1 будь-яке число - в клітці В1 ви тут же отримаєте його квадрат. Щоб порахувати квадрати відразу декількох чисел, скопіюйте клітку В1 вниз на потрібну кількість рядків. Для цього просто вкажіть курсором на правий нижній кут комірки В1 (до перетворення покажчика курсора в хрестик) і потягніть вниз. Після цього вважати квадрати чисел, введених в стовпчик «А», стане весь стовпчик «В» вашої таблиці.