Як прибрати кліща. Як прибрати з себе кліща.

Велика частина кліщів є переносниками небезпечних для здоров'я вірусів. І найчастіше пік активності цих комах припадає на весняно-літній період, коли з'являється листя і висока трава. Однак ризик інфікування зберігається до жовтня. Але навіть незаразні кліщі можуть доставити чимало проблем і призвести до запалення шкіри. Тому після відвідування природи або парків варто ретельно оглядати себе, а при виявленні кліща відразу спробувати його видалити.
Вам знадобиться
  • - нитка, ватяна паличка і рослинне масло;
  • - йод.
Інструкція
1
При виявленні кліща нанесіть на нього маслянисту рідину (будь-яке рослинне масло або вазелін). Накиньте на нього петлю з нитки або власного волоса і розгойдують рухами спробуйте підчепити і витягнути комаха. Після видалення кліща протріть шкіру від масла і обробіть йодом. Замість петлі можете використовувати ватяну паличку, просочену жирною речовиною. Обережно обертайте нею навколо кліща до тих пір, поки він не відпаде самостійно. Зазвичай цей метод паралізує його кінцівки, і він відстає від шкіри без праці.
2
Ні в якому разі не намагайтеся тягнути присмоктатися до шкіри комаха силою, оскільки воно може витягти частинами, залишивши при цьому фрагменти свого тіла в глибшому шарі, непомітному неозброєному оку. Це істотно ускладнить завдання і, швидше за все, зажадає хірургічного втручання.
3
Для попередження нападу кліщів перед відвідуванням місць з густими заростями і високою травою захищайте шкіру за допомогою антісектіцідних кремів, щільно прилягає одягу з манжетами та капюшоном. А після повернення додому ретельно оглядайте себе. Найбільш улюбленими місцями присмоктування цих комах є волосиста частина голови, вушні раковини, область за вухами і в паху.
4
Деякі території Росії є зонами підвищеного ризику зараження енцефалітом, вірус якого переносить іксодовий кліщ. До них відносяться Свердловська, Московська, Псковська, Костромська, Тверська і Ярославська області. Тому, відпочиваючи на природі в цих місцях, використовуйте різні види захисту, а в разі виявлення кліща , після його видалення обов'язково зверніться до лікаря. Допомога, надана в перші 96 годин, може запобігти розвитку кліщового енцефаліту - захворювання уражує клітини головного і спинного мозку.