Як розшифрувати єгипетські ієрогліфи. єгипетські ієрогліфи розшифровка.

Багато хто має сувеніри з Єгипту, де є написи у вигляді ієрогліфів. Звичайно, хочеться зрозуміти, що там написано. Найправильніше було запитати у продавця. Але що робити, якщо думка розшифрувати напис прийшла значно пізніше?
Вам знадобиться
  • - таблиця відповідності ієрогліфів звукам і поняттям;
  • - комп'ютер;
  • - вихід в інтернет;
  • - знання англійської мови;
  • - коптсько-англійський словник.
Інструкція
1
Виберіть ті ієрогліфи , які вас цікавлять в першу чергу. Всього в єгипетських написах було виділено 166 різних знаків. Частина з них є не буквами, а идеограммами, тобто умовними позначеннями деяких понять. Наприклад, в сучасному листі таку роль виконує № - його можна записати і як слово «номер».
2
Порівняйте вибрані ієрогліфи з таблицею відповідності латинським буквах. Її вперше склав Жан-Франсуа Шампольон, французький вчений, якому належить честь розшифровки давньоєгипетських написів. Випишіть знайдені літери - вийде звучання написаного слова. Якщо ієрогліфами було зашифровано якесь сучасне поняття, то ви його зможете легко перекласти з англійської, як найбільш поширеного в туризмі мови. Якщо мова йде про справжню древньої написи, то доведеться вжити додаткових зусиль.
3
Вивчіть аналогічні таблиці по ідеограму і співзвуччям. В єгипетському мові різні знаки були перемішані разом з літерами, крім того, не використовувалися голосні. Порівняйте перекладені слова з вмістом коптського словника. Справа в тому, що саме знання мови коптів, досі населяють Єгипет, дозволило Шампольону зрозуміти і перевести ієрогліфи . Напевно така вправа допоможе і вам. Залишиться тільки підібрати відповідність знайденого англійського слова в російській мові.
4
Вивчіть англомовну частину інтернету: задайте пошук, наприклад, за такими словами "The Egyptian hieroglyphs to decipher". На відміну від російськомовних запитів, такий підхід дає набагато більше число дійсно корисних посилань. Можна порадити так званий віртуальний тур по Єгипту: http://www.virtual-egypt.com/newhtml/hieroglyphics/. Тут є докладна розповідь про значення ієрогліфів. Крім того, тут існує можливість вирішити і зворотну задачу: перевести своє ім'я в єгипетські ієрогліфи .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fmOLVP0GYrw