Як накреслити графік.

Графіки наочно показують, як змінюється одна величина в залежності від зміни іншої. Інформація в графічному вигляді завжди зручна і наочна, тому вчені часто використовують саме такий вид представлення інформації.
Інструкція
1
Щоб побудувати графік тієї чи іншої функції, необхідно спочатку дослідити її. Перше, що треба зробити, це знайти область визначення функції, розглянути її на розриви, дізнатися точки розривів, якщо вони є.
2
Точки розривів - важлива характеристика функції, саме в них можуть бути асимптоти (лінії, до яких графік функції буде прагнути, але не перетинати їх). Треба розглянути функцію на існування асимптот в точках розриву, а також на кордонах її області визначення. Потім знайти рівняння вертикальних асимптотических прямих.
3
Визначити, в яких точках графік функції буде перетинати осі координат. Для цього прирівняти почергово x і y нулю і підставте в рівняння функції.
4
Перевірити функцію на парність і непарність, так ви визначите вісь симетрії функції. Встановіть, чи є функція періодичної (до періодичності відносяться тригонометричні функції) і визначте її період.
5
Знайти першу похідну функції і визначити точки мінімуму і максимуму (екстремуми). Дослідити поведінку функції між ними, в яких проміжках вона спадає, а в яких - зростає.
6
Знайти другу похідну функції і обчислити точки перегинів. Дослідити функцію між ними на інтервали угнутості і опуклості.
7
Визначити рівняння похилих асимптот. Побудувати графік на основі всієї вишенайденной інформації.
Найскладніше в самостійному виготовленні меблів - це створення чіткого креслення. Вам необхідно відобразити всі розміри, форму, кількість поличок. Щоб врахувати нюанси, скористайтеся комп'ютером, програмами, що дозволяють створити креслення шафи .
Вам знадобиться
  • - Програма Pro 100.
Інструкція
1
Розберіться, яка програма підійде для створення шафи , але врахуйте, вам не згодяться ті, в яких підбирають інтер'єр зі стандартних предметів. Також вам не підійдуть програми, що дозволяють малювати лише простими лініями.
2
Щоб створити креслення шафи , необхідна програма, яка підтримує тривимірний простір. В наборі повинні бути інструменти, а для зображення використовуваного матеріалу врахований його розмір.
3
Ідеальний варіант - це максимально докладне креслення в перспективі. Заздалегідь продумайте все до дрібниць. Походіть по меблевих магазинах, подивіться, як влаштовані дверки і полички в фабричних моделях.
4
Замірте призначене для шафи місце. Використовуйте вимірювальну рулетку. Врахуйте висоту, глибину, ширину, а заміри перенесіть на чернетку. Накидайте приблизний контур в масштабі, заповнюючи отримане простір полками і ящиками.
5
Наочно все це можна зобразити в програмі Pro100. 3D-редактор дозволяє проектувати і створювати тривимірні зображення меблів. Програма забезпечена зручним інтерфейсом. З її допомогою можна швидко створити креслення шафи прямо у вікні редактора. Огляньте свій виріб в перспективі, по частинах, скористайтеся функцією «видалення/наближення». Всі основні дії можна здійснювати натисканням мишки.
6
Відкрийте програму і вивчіть бібліотеку матеріалів або бібліотеку готових проектів. Створіть креслення шафи , перетягнувши необхідні деталі у вікно редактора. Подивіться список - в ньому будуть враховані всі розміри. Роздрукуйте інформацію на принтері і вирушайте в магазин за будматеріалами.
7
Актуально ще й те, що креслення шафи можна представити у вигляді повноцінного малюнка. Для цього використовуються в кресленні матеріали можна розфарбувати відповідними інструментами в вікні редактора. Отриманий результат збережіть на комп'ютері.
Корисна порада
Освоїти Pro100 корисно не тільки тим, хто займається професійним виготовленням меблів, але і домашнім умільцям.