Як бути, якщо болить зуб під коронкою.

В ідеальному варіанті зубна коронка повинна бути найбільш точним чином приладнані до поверхні зуба і до ясен. Однак практика доводить, що ідеальний варіант виконується далеко не завжди. І якщо встановили зубну коронку неякісно, то часто розпізнати помилку лікаря можливо тільки після появи болю.
Вам знадобиться
  • - протизапальний настій на основі трав;
  • - гаряче яйце;
  • - фізіопроцедури.
Інструкція
1
Заходи щодо усунення больових відчуттів в зубі під коронкою залежать від причин, які їх викликають. Якщо біль у зубі під коронкою з'явилася з причини видалення нерва, то це означає, що запальний процес перекинувся на ясна або глибокі тканини періодонта, і саме в тому місці, де знаходиться зуб, закритий коронкою. Для зняття запального процесу і зменшення больових відчуттів полощіть рот протизапальну трав'яним настоєм (наприклад, «Стоматофітом»). У цьому випадку стоматологи рекомендують своїм пацієнтам прикладати до щоки із зовнішнього боку гаряче яйце. Бажано пройти фізіопроцедури, які призначить лікар.
2
Іншою причиною больових відчуттів може бути розгойдування зубів при експлуатації протезів. У цьому випадку лікар повинен визначити, чи підходять вам чи ні ваші знімні протези. Якщо вони не підходять, то слід виготовити нові.
3
Частою причиною больових відчуттів під коронкою є наявність періодонтиту або пульпіту, що розвинувся через неякісне лікування зубів і неправильного протезування. Чи не підігнаний протез заважає якісно проводити щоденну гігієну ротової порожнини. В результаті залишки їжі накопичуються між коронкою і яснами, і утворюється середовище, сприятливе для розмноження шкідливих бактерій. У результаті - з'являється флюс або виникає кіста. Лікар-стоматолог після зняття коронки в таких випадках призначає курс лікування, в основі якого знаходяться антибіотики. Якщо у пацієнта під коронкою загниває зуб, то лікар зобов'язаний зняти протез і провести лікування утворився карієсу або пульпіту, а потім провести повторне протезування.
Зверніть увагу
Бажання уникнути повторного протезування - серйозна помилка всіх пацієнтів: слід рятувати сам зуб, а не коронку.
Корисна порада
Правильніше всього звертатися до лікаря на тій стадії, коли зуб під коронкою поки ще не дуже болить, а трохи ниє. У цьому випадку лікарю-стоматологу легко буде ліквідувати основну проблему, причому лікарі не завжди для цього знімають коронку.