Як відрізнити хутро шиншили.

Шубки з шиншили на піку моди. Незважаючи на те, що хутро цього дрібного гризуна дуже нестійкий до стирання, його легкість, ніжність і ошатність роблять шиншилу вельми популярною. Однак покупка такої шубки може стати досить ризикованим підприємством. Ринок наповнений підробками. Навіть у модних глянцевих журналах статті про вироби з шиншили часто супроводжуються фотографіями зовсім іншого хутро а.
Інструкція
1
Перша ознака - ціна. Вартість хутро а шиншили дуже висока, ціна шубки коливається від п'яти до ста тисяч доларів залежно від натурального забарвлення хутро а, фасону і якості шкурки.
2
Зверніть увагу на будову хутро а. У шиншили з однієї волосяної цибулини росте близько п'ятдесяти тонких, як павутинка, волосків. Це унікальне будова робить хутро незвичайно густим, жоден інший хутровий звір не може зрівнятися з нею за цим показником.
3
Окрасою волоска на всій довжині відрізняється неоднорідністю. Тому хутро шиншили немов переливається при носінні і виглядає дуже ошатним. Природний колір шиншили темно-сірий з білим або блакитнувато-білим черевцем. У неволі виведені звірки з іншими типами забарвлення. Тому не дивуйтеся, побачивши шуби в коричнево-бежевих тонах. Хутро шиншили рідко фарбують, він для цього занадто дорогий.
4
Не забувайте, шиншила - невеликий гризун. Тому розмір шкурки в найширшому місці не може бути більше ширини чоловічої долоні. Якщо це не так, перед вами, швидше за все, кролик.
5
Підпушок шиншили має майже однакову довжину з кроющими волосками. Жорсткі остьове волоски у шиншили повністю відсутні. Пух виглядає трохи хвилястим. Він дуже ніжний, майже повітряний. У порівнянні з ним хутро кролика грубуватий.
6
Зважте виріб у руці. Справжня шиншила дуже легка. Манто, зшите з трьохсот шкурок, важить не більше двох кілограм. Шуби навіть із самого ніжного кролика значно важче, так як міздря кролика більш щільна.
7
Шиншили не мають потових і сальних залоз, а тому вироби з хутро а шиншили не мають запаху.
8
Хутро кролика швидко приймає температуру приміщення, в якому знаходиться, а хутро шиншили завжди здається трохи прохолодним на дотик.
9
У Китаї та Франції виведені спеціальні породи короткошерстих кроликів: рекс і орілага, хутро яких імітує хутро шиншили . Він відрізняється особливою легкістю, м'якістю і шовковистістю. При цьому ціна на шубку з французького орілага порівнянна за ціною з шубою з норки. Часто навіть шкурки кроликів розкроюють в розмір шиншили , щоб досягти максимальної схожості. Однак унікальну будову ворсу зімітувати неможливо.
10
Хутро шиншили на животі коротше, ніж на спині. По хребту теж проходить смужка з трохи менш високим ворсом. При розкрої шкурки дрібних звірків намагаються використовувати повністю, тому зшите хутро овое полотно здається хвилястим. Шуба з кролика-рекс виглядає більш плоскою, при цьому ширина темної частини значно ширше, ніж у шиншили .
Корисна порада
Шубка з шиншили - це річ не на кожен день, вона не призначена для щоденної шкарпетки. Якщо головною причиною бажання мати таку шубку для вас є незвичайна модна забарвлення, виберіть виріб з кролика-рекс або кролика-орілага. Вони набагато більш шкарпетки і коштують значно дешевше, при цьому дуже схожі на хутро шиншили.
З розвитком сучасної селекції не завжди буває зрозуміло, яка тварина перед вами знаходиться. Начебто, кролик, а, може, й ні. Адже породи декоративних кроликів сьогодні настільки різноманітні, що недосвідченому любителю не завжди вдається відрізнити малюків кроленят від рідкісних тварин інших видів. Як, наприклад, зрозуміти, чим кроленя з маленькими вухами і сірим хутром відрізняється від шиншили ?
Інструкція
1
Зверніть увагу на хвіст звірка. У кроликів, навіть якщо вони не карликові, хвіст зазвичай короткий. Якщо ж ви бачите у дитинчати довгий хвостик, що становить більше 2/3 довжини його тіла - перед вами шиншила. У дорослих тварин довжина хвоста складає від 7 до 15 см, кролики такими хвостиками не можуть похвалитися. Також характерною ознакою роду є форма вушної раковини. Навіть у кроленят з короткими вушками можна помітити, що вони мають видовжену форму. А ось форма вушної раковини шиншили кругла. За розмірами вух намагатися відрізнити кроликів від шиншил не варто, оскільки шиншили володіють великими вухами (у дорослих особин вони досягають 8-10 см), точно такі ж вушка можуть бути і у кроликів.
2
Поторкайте звірка та оцініть його хутро. Кролики і шиншили відрізняються за структурою і якістю хутра. Справа в тому, що шиншила має воістину унікальним хутром - з однієї волосяної цибулини у неї росте відразу 60-80 найтонших волосків. Саме тому шубка у цього звірка ніжна і бархатиста на дотик. Якщо ж помацати хутро кролика, він буде більш грубим, бархатистості і легкості, як у шиншили , ви тут не відчуєте. І ще один важливий нюанс - шиншили не линяють, а от з кроликами це трапляється. Якщо ви бачите, що тварина покрито нерівномірним хутром, з якого вибиваються клаптики, перед вами кролик.
3
Вдивіться в форму тіла і повадки тварини. У шиншил велика округла голова, а форма тіла трохи овальна, з явним округленням в задній частині. Якщо поспостерігати за рухами шиншили , обов'язково виникає асоціація з білкою. Кролики також можуть мати велику голову, але їх тіло більш витягнуте в довжину, а задня частина не так округлена. Подивіться на рухи маленького кролика і ви зрозумієте, що він більше стрибає, ніж бігає. Його рухи менш граціозні, ніж у шиншили . До того ж, кролики не вміють підійматися по вертикальних поверхнях, а от для шиншили це не становить великої праці.
Зверніть увагу
У шиншили вушка забезпечені спеціальною перетинкою, яка перешкоджає попаданню піску в слуховий прохід під час купання. У кроликів такий перетинки немає. До речі, якщо запропонувати тварині скупатися в пісочку, тільки шиншила зацікавиться цією пропозицією. Кролики в піску не купаються.
Корисна порада
Не варто плутати шиншилу і шиншиллового кролика. Кролики були названі так через специфічну забарвлення хутра, яка дуже нагадує забарвлення шиншил. На цьому їх схожість закінчується.