Як обтягнути м'які меблі.

Чим зручніше м'яка меблі , тим швидше вона зношується. Якщо вам шкода розлучатися зі своїм улюбленим диваном або кріслом, спробуйте обтягнути їх самостійно. При підборі тканини звертайте увагу не тільки на її забарвлення, а й на якість. Краще всього відразу звернутися в магазин з великим вибором оббивних матеріалів і різноманітної фурнітури.
Вам знадобиться
  • - тканина для оббивки;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - швейна машинка;
  • - меблевий степлер;
  • - ножиці ;
  • - ватин.
Інструкція
1
Розберіть м'яку меблі на складові елементи. Приберіть всі знімні подушки, якщо вони є. Видаліть висувні елементи у розкладаються диванів. Отвинтите підлокітники. При наявності конструктивної можливості зніміть спинку з каркаса.
2
Огляньте місця кріплення старої оббивної тканини з каркасом. Там де видно меблі ниє гвоздики, підчепити їх викруткою і видаліть плоскогубцями. Матеріал обережно підпорі по швах так, щоб його можна було зняти, не пошкодивши форму.
3
Зробіть викрійки на основі старої оббивки. Розстеліть на підлозі або на столі кальку, шматок старих шпалер або великий газетний лист. Прикладіть тканину і обведіть її олівцем. Зробіть припуски на шви і на підгин, де це необхідно. Розрахуйте за викрійками, яка кількість тканини вам необхідно придбати в магазині.
4
Якщо ви маєте досвід у швейному справі, сміливо можете підбирати тканини з різноманітними малюнками. Оббивка буде виглядати гармонійно, тільки при точній стикуванні матеріалу. А це означає, що вам необхідно правильно розташувати тканину на викрійці і врахувати її додатковий витрата. При використанні однотонної тканини таких проблем немає. Для «пожвавлення» м'яких меблів можна використовувати тканину різного кольору для підлокітників і для спинки із сидінням.
5
Розкроїте по паперовим викрійками матеріал для обтягування і м'яку підкладку, яку можна зробити з товстого ватину або з складеного в кілька разів синтепону. Щоб нова оббивна тканина довше вам прослужила, зробіть ще додаткову підкладку між м'яким набиванням і зовнішнім матеріалом з полотна.
6
Зшийте деталі з оббивної тканини за викрійками.
7
Закріпіть м'яку підкладку на старій основі за допомогою двостороннього скотча. Потім натягніть зшиті деталі з тканини. Гарненько розправте і, підігнувши краї, прикріпіть дужками із меблі ного степлера до дерев'яного каркасу. Зберіть оновлену меблі .
Корисна порада
У тих місцях, де ви захочете надати своїй м'яких меблів більшу пишність, прокладете додатковий шар ватину.