Як навчити дитину годинах.

Вік, в якому слід навчати дитини годинах, суто індивідуальний. Все залежить від уже наявних знань та вміння читати і рахувати. Зазвичай дитина легко засвоює особливості часового циферблата до п'яти років, коли розуміє, що час можна вимірювати.
Інструкція
1
Починати слід з навчання цифрам і їх тимчасового значення. Для цього зверніться до найпростіших ігровим завданням щодо розстановки цифр на магнітиках, з малювання годин на розмальовці, по складанню пазла-циферблата. Озвучуйте дитині загадки про час і календар. Імпровізований циферблат можна зліпити з пластиліну або склеїти з картону. Змайструєте або придбайте годинник з рухомими стрілками і великими цифрами. Повісьте на чільне місце в дитячій кімнаті і періодично звертайте на них увагу дитини , вказуючи на напрямок стрілки в сторону певної цифри під час підйому, сніданку, обіду або відходу до сну.
2
Не відкладаючи надовго, поясніть дитині види стрілок, розкажіть, що таке години, хвилини і секунди. Постарайтеся зробити це образно, наочно. Почніть з поняття «час». Скажіть, що в кожному дні рівну кількість годин, що годинна стрілка за добу проходить два кола, а хвилинна робить один оборот за годину і т.д. У спілкуванні з дитиною проговорюйте час початку і кінця заняття, наочно показуйте цей час на іграшкових і справжніх годинниках. Дитина повинна зрозуміти, що всі три стрілки взаємопов'язані: коли хвилинна стрілка проходить коло, годинна - зсувається лише на одну поділку. Дитина буде стежити за рухом стрілок, засвоюючи взаємозв'язок їх ходу. Не квапте його, можливо, маленькій людині знадобитися кілька днів або місяців, що почати орієнтуватися в часі.
3
Для повного розуміння познайомте дитини з різними видами годинників та циферблатів. Поясніть, що на деяких з них частина цифр пропущена, а деколи вони відсутні все. Але це не скасовує хід часу і значення напрямків стрілок. Тільки після цього слід переходити до навчання користування годинах і з електронними цифрами.
Корисна порада
Якщо є можливість, придбайте дитині наручний годинник зі стрілками, щоб він міг продовжити вивчати хід часу поза домом і без вашої участі.