Як знайти діаметр кола, якщо відома довжина кола. Діаметр від довжини окружності.

Відрізок, що з'єднує дві точки кола і проходить через її центр, має постійне співвідношення із замкнутою лінією, яка не має самопересеченія, всі крапки якої знаходяться на однаковій відстані від центру. Це ж можна сформулювати простіше: діаметр будь окружності приблизно в 3 рази менше її довжини.
Вам знадобиться
  • Ручка, папір, таблиці для обчислення довжини кола по діаметру.
Інструкція
1
Запишіть довжину окружності, діаметр якої ви маєте намір визначити. Ще багато століть тому люди брали для виготовлення круглої кошика потрібного розміру, або діаметра, прути в три рази довші. Пізніше вчені довели, що при діленні довжини кожного кола на її діаметр виходить одне і те ж не натуральне число. Його величина весь час уточнювалася, хоча точність розрахунків завжди була висока. Наприклад, в Давньому Єгипті його висловлювали неправильної дробом 256/8, що має відхилення не більше одного відсотка.
2
Згадайте, що вперше математично вирахував це співвідношення Архімед. Він побудував правильні 96-тіугольнікі всередині окружності і навколо неї. Периметр вписаного багатокутника прийняв за мінімально можливу довжину окружності, периметр описаної фігури - за максимальний розмір. За Архімеду співвідношення довжини кола і діаметра одно 3,1419. Значно пізніше це число «подовжив» до восьми знаків китайський математик Цзу Чунчжи. Його обчислення 900 років залишалися найбільш точними. Тільки в XVIII столітті було пораховано сто знаків після коми. А з 1706 року цю нескінченна десяткова дріб завдяки англійському математику Вільяму Джонсу придбала ім'я. Він позначив її першою літерою грецьких слів периметр і окружність (периферія). Сьогодні комп'ютер легко обчислює мільйони знаків числа Пі: 3,141592653589793238462643 ...
3
Для розрахунків число Пі скоротіть до 3,14. Вийде, що для будь окружності її довжина, поділена на діаметр дорівнює цьому числу: L: d = 3,14.
4
Висловіть з цього твердження формулу для знаходження діаметра. Вийде, щоб знайти діаметр кола треба довжину окружності поділити на число Пі. Це виглядає так: d = L: 3,14. Це універсальний спосіб знайти діаметр, коли у окружності відома її довжина.
5
Отже, відома довжина кола, припустимо, 15,7 см, розділіть цю цифру на 3,14. Діаметр дорівнюватиме 5 см. Запишіть це так: d = 15,7: 3,14 = 5 см.
6
Знайдіть діаметр по довжині кола, використовуючи спеціальні таблиці для обчислення довжини кола по діаметру. Ці таблиці включають в різні довідники. Наприклад, вони є в книзі «Чотиризначні математичні таблиці» В.М. Брадиса.
Корисна порада
Запам'ятайте перші вісім цифр числа Пі з допомогою вірша: Потрібно тільки постаратися, І запам'ятати все як є: Три, чотирнадцять, п'ятнадцять, Дев'яносто два і шість.