Як закріпити полку. Яке кріплення зробити для навісної полки.

Дерев'яна полиця несе на собі навантаження як естетичну, так і чисто функціональну - у вигляді книг, посуду або будь-яких інших предметів, поверхнею для яких вона служить. Якщо потреба в навісний полиці виявилася в приміщенні добре відремонтованому, то монтажні роботи доведеться проводити акуратно, адже будь-які невдалі спроби залишать після себе помітні сліди на стіні.
Вам знадобиться
  • 1. Кріпильний куточок (2 штуки)
  • 2. Електродриль
  • 3. Свердло середнього діаметра
  • 4. Саморізи середнього діаметра (4-8 штук)
  • 5. Олівець
Інструкція
1
Придивіться до своєї кімнаті і вирішіть, на якій стіні і в якому її місці навісна полку розташовуватиметься зручно і добре виглядати в загальному контексті. Для цього краще взяти саму полку і приставити її до тієї ділянки поверхні стіни, де, як ви припускаєте, вона висітиме. Якщо нова деталь вписується в інтер'єр - можна сміливо приступати до роботи.
2
Огляньте полку і визначте, чи передбачені на ній будь-які можливості для кріплення. Якщо ні, то доведеться виконати стандартну, підходящу для будь дерев'яної полки процедуру. Для цього рушайте в господарський магазин або на ринок і придбайте два-три металевих куточка підходящої величини.
3
Приставте кріпильний куточок до заднього лівого краю поверхні полки так, щоб при зіткненні зі стіною він своєю вертикальною частиною щільно до неї прилягав. Візьміть олівець і зробіть на полиці позначку (у вигляді точки або невеликий окружності) - через отвір в куточку. Потім точно так же приставте другий куточок до правого краю полиці і нанесіть відмітку з того боку.
4
Візьміть дриль і свердло невеликого діаметра, просвердлите в поверхні полки два отвори - в тих місцях, де ви зробили позначки. Потім знову приставте один куточок і приєднайте його до полиці за допомоги не дуже довгого самореза відповідного діаметру (підібрати саморіз легко на око). Виконайте те ж саме з другим куточком, і система кріплення вашої навісний полки готова.
5
Прикладіть полку до стіни на обраному місці ще раз, зафіксуйте її в точно такому положенні, в якому вона буде потім розташовуватися. Візьміть олівець і нанесіть позначки - цього разу на стіну - в тих місцях, де будуть прикручувати куточки (через отвори в них). Використовуючи дриль і те ж свердло, що і для кріплення куточків до полиці, просвердлите отвори в стіні (прибравши полку в сторону), в тих місцях, які ви відзначили.
6
Приставте полку до стіни знову і тепер прикручуєте куточки до стіни, використовуючи пророблені отвори. Намагайтеся вкручувати саморізи плавно, щоб вони якомога міцніше входили в поверхню і не вешталися в процесі закручування. Якщо ця операція вдалася, то сміливо ставте на вашу нову поличку те, що не знаходило до цього місця у вашій кімнаті - вона до експлуатації готова.
Корисна порада
Вибираючи місце для розміщення полички, тримаєте в думці схему електропроводки у вашому будинку або квартирі - пояснювати те, чим небезпечне потрапляння свердла дрилі в кабель, навмисно не требуется.Еслі стіни приміщення зроблені з гіпсокартону, то міцним кріплення буде лише в тому випадку, якщо саморізи увійдуть в металевий профіль, а не будуть просто бовтатися в гипсокартонном аркуші.