Як з'єднати дроти в розподільній коробці.

Нерідко електромонтажні роботи доводиться виконувати самостійно, без залучення фахівців. При дотриманні правил безпеки це цілком допустимо. Основна робота після прокладки кабелю - це з'єднання проводів в розподільних коробках, яку слід виконувати з особливою ретельністю, оскільки від цього залежить якість і термін служби локальної електромережі.
Інструкція
1
Існує декілька способів з'єднання кабелю в системі розподільної, або распаячних, коробки. Найпростіший з них - так звана скручування. Після очистки з окремих жил кабелю від захисної ізоляції, візьміть два (або декілька) дроти і щільно скрутіть їх між собою. Якщо жили м'які, зробити це можна за допомогою пальців, а якщо тверді - використовуйте плоскогубці або пасатижі. Кожну скрутку в коробці слід ретельно ізолювати, використовуючи електромонтажну ізоляційну стрічку.
2
Щоб уникнути поганого контакту проводів і подальшого їх іскріння, скрутки можна спаяти. Якщо є паяльник, зробіть це з його допомогою. Розігрійте інструмент, потім наберіть на нього трохи припою і нанесіть його на скрутки. Якщо паяльника немає, використовуйте м'який припой. Оберніть їм скрутку і піднесіть запальничку або сірник. Припій розплавиться і дроти будуть надійно з'єднані.
3
Однак з'єднання проводів за допомогою скруток слід застосовувати тільки у виняткових випадках, як тимчасове рішення, оскільки при великому навантаженні жили кабелю нагріваються, і ізоляційна стрічка може розплавитися. Якщо при цьому скрутки знаходяться в обмеженому просторі монтажної коробки і стикаються між собою, може статися коротке замикання і навіть загоряння.
4
Більш надійними способами з'єднання проводів вважаються клемні колодки і WAGO-роз'єми. У першому випадку вам достатньо підібрати колодку, відповідну діаметру жил, а потім вставити дроти в клеми і стиснути їх за допомогою викрутки. А для з'єднання жил в WAGO-роз'ємі потрібно зачистити дроти і вставити їх в гнізда, де вони будуть надійно зафіксовані без застосування додаткових інструментів. Обидва варіанти не вимагають подальшої ізоляції з'єднання. Крім того, існують WAGO-роз'єми, що дозволяють з'єднувати між собою мідні і алюмінієві дроти , що в деяких випадках є єдино можливим рішенням.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JfjBh7CFWRI