Як знайти індекс фізичного обсягу.

Аналіз виробничих показників є одним з основних методів економічної теорії. Він дозволяє оцінити всі процеси на підприємстві з точки зору поліпшення їх фінансової віддачі. Наприклад, для оцінки зміни обсягу товарообігу використовується індекс фізичного обсягу .
Інструкція
1
Індекс фізичного обсягу - узагальнюючий показник обороту продукції на підприємстві. Він використовується для оцінки динаміки досить складного процесу, адже товарообіг включає в себе кілька складових частин: різнорідність товарів, ціни на різні найменування продукції, кількість реалізованих одиниць.
2
Індекс фізичного обсягу представляє собою порівняння товарообігу за звітний і базисний періоди. Обіг продукції, як правило, включає в себе продаж не одного, а декількох найменувань. Кожне найменування, в свою чергу, має свою ціну одиниці товару.
3
З цієї причини просто порівняти два загальних кількості проданого товару буде неправильним рішенням. Пов'язано це з тим, що обсяг продукції, що реалізовується в кожний період часу, неоднорідний. У цьому періоді продається більше одиниць одного найменування, наступного - іншого. Тому для урівноваження двох порівнюваних величин в розрахунок вводять ціни базисного періоду.
4
Щоб знайти індекс фізичного обсягу , необхідно скласти в чисельнику твори обсягів кожного виду товару в поточному періоді на вартість його одиниці в базисному, а в знаменнику - твори обсягів кожного виду товару в базисному періоді на ціну одиниці у звітному: Inx =? (Q1 * Pr0)/? (Q0 * Pr0), де: Q1 - обсяг товарообігу звітного періоду, Q0 - обсяг товарообігу базисного періоду, Pr0 - ціни базисного періоду.
5
Індекс фізичного обсягу вимірюється у% і показує, як змінилася вартість товару в міру збільшення або зменшення обсягів виробництва. Ця величина - важливий показник для аналізу ефективності роботи підприємства, оскільки вона відображає якість виробництва. Залежно від його значення, підприємство може зробити висновок про правильність своєї економічної політики, прийняти рішення про її зміну, наприклад, знизити вартість товару або збільшити витрати на рекламу.