Як розводити той-тер'єрів.

Розведення собак будь-яких порід вимагає відданості та довготерпіння. В'язка той- тер'єрів зазвичай відбувається без труднощів, оскільки пси цієї породи дуже активні і абсолютно не потребують допомоги інструктора. Самки той-тер'єра зазвичай зразкові матері та грайливі виховательки.
Інструкція
1
Головне - придбання хорошою суки той-тер'єра. При розведенні вона повинна важити не менше 1,7 кг, оптимальна вага 2- 2,5 кг. Собаки з меншою вагою, хоча й виглядають зовні краще, не здатні до вдалого щенения. В'язка і наступні пологи у них будуть пов'язані з небезпекою для їх здоров'я та життя. Доцільніше в'язати суку не раніше, ніж на третій течку, вік собаки повинен бути від 1,5 до 3 років.
2
Потім потурбуйтеся про хороше виробнику. Не дивіться тільки на його чемпіонські титули і призи, а також на розміри і вагу. Набагато важливіше, щоб кобель, якого ви хочете пов'язати зі своєю собакою, був від перспективних батьків і давав гарне потомство. Найбільш плідним є метод лінійного розведення, при якому пес і сука, призначені до в'язки, мають спільних предків у третьому чи четвертому колінах.
3
Оптимальний час в'язки - між 10 і 14 днем від початку тічки. Особливість породи той-тер'єр - часто безкровні тічки, коли власник дізнається про це із запізненням. Тому важливо вміти визначити час в'язання, спостерігаючи за поведінкою суки.
4
Після в'язки будьте уважні до собаки, щоб своєчасно визначити наявність вагітності для організації правильного харчування і підготовки до пологів. Зовнішні ознаки вагітності - посилення апетиту в перший місяць після в'язки, відносно швидка втомлюваність, збільшення обсягу живота, набухання сосків, поява ознак обережності, передбачливість в рухах.
5
Максимальна кількість можливих пометів - 6-7. Власник повинен бути готовий надати допомогу своєму собаці і її цуценятам в період вагітності, під час пологів, після них. Для цього можна взяти консультацію у досвідченого заводчика, акушера-ветеринара, самому вивчати відповідну літературу і набиратися досвіду.
6
Незважаючи на велику кількість з'явилися за останній час декоративних порід, той-тер'єри залучають масу шанувальників своїм життєрадісним, енергійним характером, компактними розмірами і невибагливістю. На жаль, ця порода поки не визнана кінологічними організаціями міжнародного класу, але активна робота приватних заводчиків, розплідників і любителів дозволяє сподіватися, що вона скоро отримає офіційне визнання.