Як створити dns сервер. Як відкрити доступ до інтернету по мережі.

DNS - система доменних імен, що дозволяє створити для кожного комп'ютера в мережі своє доменне ім'я. Створити DNS сервер можна за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в будь-якій системі Windows. Якщо ж у вас стоїть Windows Server 2008, то установку можна здійснити через панель управління.
Інструкція
1
Скачайте програму BIND з офіційного сайту розробника. Після завершення завантаження розпакуйте отриманий архів і запустіть файл BINDInstall.exe. Як параметр Targert Directory для зручності вкажіть шлях C: BIND, в поле Service Account Name введіть ім'я користувача, а в Service Account Password - пароль. Дані пункти заповнюються в цілях безпеки. Натисніть кнопку Install і дочекайтеся закінчення інсталяції.
2
Створіть конфігураційний файл named.conf в директорії C: BINDetc і введіть параметри настройки сервер а. Також ви можете знайти готовий файл в інтернеті.
3
Після завершення всіх налаштувань перезавантажте комп'ютер і запустіть командний рядок («Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок»). Введіть запит: nslookupЕслі DNS сервер працює, то настройку можна вважати завершеною.
4
На комп'ютерах з встановленою Windows Server створити DNS можна через панель управління. Виберіть «Пуск» - «Панель управління» - «Адміністрування» - «Управління сервер ом».
5
У лівій частині вікна розкрийте вкладку «Управління сервер ом» (Server Manager) і виберіть об'єкт «Ролі». У правій частині панелі клікніть «Додати роль» (Add Roles).
6
У який з'явився Майстрі ролей виберіть «DNS Сервер». Далі дотримуйтесь інструкцій майстра. Натисніть «Встановити» і дочекайтеся появи повідомлення про успішну інсталяції.
7
Для введення параметрів сервер а перейдіть в консоль управління («Пуск» - «Всі програми» - «Адміністрування» - DNS). Щоб відкрити майстер настройки виберіть ім'я вашого комп'ютера і натисніть пункт меню «Дії» - «Конфігурація». Слідуючи вказівкам на екрані, введіть потрібні налаштування. По завершенні процедури Натисніть клавішу "Готово".
Корисна порада
Перевірити працездатність сервера завжди можна за допомогою утиліти nslookup, яка запускається прямо з вікна консолі управління DNS при натисканні правою клавішею миші на створеному імені комп'ютера.