Як зупинити apache.

Зупинка і запуск Apache в Unix-подібних системах здійснюється за допомогою командного рядка. Що стосується Windows, то сервер можна зупинити за допомогою спеціальної графічної або консольної утиліти httpd. Якщо ви використовуєте готову збірку XAMPP, то відключення Apache здійснюється через контрольну панель.
Інструкція
1
Для зупинки Apache в Linux відкрийте Термінал («Додатки» - «Стандартні» - «Термінал») і введіть команду: ./apachectl stopДля повторного старту достатньо ввести аналогічний запит, але з параметром start: ./apachectl startДля негайної зупинки процесу можна скористатися ключем -k: apachectl -k stopПосле отримання даного сигналу батьківський процес негайно знищує всі дочірні процеси, а потім і сам завершує свою роботу.
2
Для м'якого перезапуску Apache скористайтеся параметром graceful, для жорсткого рестарту - restart: apachectl -k gracefulapachectl -k restartЕслі вищеперелічені команди не працюють, то спробуйте завершити роботу з сервером командами kill або killall, однак пам'ятайте, що кожне їхнє застосування завдає поразка процесу.
3
В системі Windows перейдіть в командний рядок («Пуск» - «Стандартні» - «Командний рядок») і введіть: cd "C: \ шлях до встановленого сервера \ bin" httpd -k shutdown
4
Для автоматичного завершення роботи Apache створіть файл Stop.bat (права клавіша миші - «Створити») і напишіть:echo offC: cd \ путь_до_Apache \ binstart Apache.exe -k shutdownСохраніте всі зміни. Тепер ви зможете завершити роботу служби, двічі клікнувши на даному файлі.
5
Якщо ви використовуєте як локального сервера збірку XAMPP, то завершення роботи Apache можна здійснити через Control Panel. Перейдіть в меню «Пуск» - «Всі програми» - «XAMPP for Windows» - «XAMPP Control Panel». У вікні, напроти пункту Apache натисніть кнопку Stop. Для повторного запуску використовується кнопка Start. Якщо ви хочете виконати запуск в режимі сервісу, то не забудьте поставити галочку напроти пункту Svc.
6
Якщо ви користуєтеся готової складанням Denwer, то для зупинки роботи сервера скористайтеся ярликом Stop Server на робочому столі. Для перезапуску двічі клікніть на ярлику Restart Server.