Як накреслити різьблення.

При виконанні технічного креслення досить часто доводиться мати справу із зображенням стандартних кріпильних деталей. Багато з них мають різьбу , яку і доводиться зображати на кресленні. До основних параметрів різьби відносяться зовнішній і внутрішній діаметри, а також крок.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - циркуль;
  • - лінійка;
  • - олівець
  • - таблиця стандартів болтів.
Інструкція
1
Виберіть зовнішній діаметр різьби. У технічній документації він зазвичай позначається як d без індексу. Він дорівнює діаметру циліндра, на який нанесена різьба. Внутрішній діаметр - це d1. Важлива і довжина циліндричної деталі, і розмір ділянки, на який наноситься різьблення.
2
Зображений на площині циліндр виглядає як прямокутник. Накресліть циліндричну частину болта. Ширина деталі дорівнює діаметру циліндра, а довжина відповідає довжині деталі. Накресліть середню лінію, поділивши навпіл короткі сторони прямокутника.
3
За довгим сторонам від одного кінця відкладіть довжину різьблення. Поставте точки і з'єднайте їх тонкою лінією. Від точки перетину її з середньою лінією відкладіть в обидві сторони розмір, рівний половині внутрішнього діаметра. Те ж саме зробіть по короткій стороні, яка є початком різьблення. З'єднайте попарно отримані точки тонкими лініями. На кресленні необхідно вказати обидва діаметра різьби.
4
Зазначений метод застосовується при кресленні проекції, на якій у кріпильної деталі видно циліндричний стержень. На інших проекціях може бути зображена, наприклад, капелюшок болта або гвинта. Накресліть капелюшок потрібної форми і визначте її центр. Поставте в цю точку голку циркуля і накресліть коло, радіус якої дорівнює зовнішньому радіусу різьблення. Проведіть друге коло з того ж центру. Її діаметр повинен бути дорівнює внутрішньому діаметру різьби, який позначається тонкою лінією. На кресленні проставте обидва діаметру. Лінія, якою промальовується внутрішня окружність, зазвичай не замикається.
5
Різьблення може бути і внутрішньої. Накресліть отвір на відповідній проекції деталі. Як і в першому випадку, на одних проекціях воно буде виглядати як прямокутник, на інших - як коло. Різьба точно так само має два діаметра, при цьому внутрішній буде в цьому випадку більше зовнішнього. Накресліть циліндричний отвір у вигляді прямокутника. Ширина його відповідає зовнішньому діаметру різьби. Проведіть середню лінію так само, як і в першому способі. Від точок перетину відкладіть в обидві сторони розмір внутрішнього радіуса. Такі ж відрізки відкладіть і по лінії початку різьблення. З'єднайте попарно точки тонкими лініями.
6
На тій проекції, де отвір повинен виглядати як коло, накресліть коло відповідного діаметру і обведіть його. З того ж центру поведіть тонкою лінією друге коло, радіус якої дорівнює внутрішньому радіусу різьблення.
Зверніть увагу
Навчіться читати маркування. Вона складається з букви і декількох цифр. Буква позначає вид різьблення. Наприклад, М - метрична різьба. Далі слід позначення внутрішнього діаметра. Крупний крок не позначається, а розмір дрібного проставляється після значка «х». Ліва різьблення маркується літерами LH.