Як зв'язати гачком мережива. Як подовжити сукню за допомогою мережива.

Дивовижні мережива найтоншої ручної роботи привертають увагу оточуючих оригінальним ажурним виглядом. Прикраси подібного роду прекрасно освіжають будь-який виріб, причому не обов'язково в'язане. Мереживо, пов'язане гачком, може стати незвичайним сюрпризом для близьких і подруг.
Вам знадобиться
  • - пряжа або тонкі нитки;
  • - гачок.
Інструкція
1
Зв'язати мереживо гачком можна для будь-яких речей, в тому числі і досить важких (теплих спідниць, суконь, кофтинок), проте в цьому випадку необхідно точно розрахувати кількість петель, щоб малюнок фестонів не порушувався . Для зручності можна набирати петлі прямо по краю вироби (тобто, спочатку його обв'язати простим стовпчиком). Якщо мереживна стрічка використовується в якості ажурного прикраси для легких речей, то допустимо її в'язати будь-якої довжини, а в разі потреби надлишок відрізати в місці шва виробу.
2
Дуже красиво виглядає мереживо навіть зі звичайних котушкових ниток. Причому вони можуть бути як армовані, так і бавовняні. Перш ніж в'язати основне мереживо, обов'язково потренуйтеся на невеликому зразку, що дасть практичні навички. Отриманий фрагмент можна буде візуально оцінити і розрахувати необхідну довжину. З ниток № 40 раппорт, пов'язаний 2 рази, дає мереживо довжиною 5 см, а шириною 3 см.
3
Зробіть ланцюжок з 18 повітряних петель. 1 ряд пров'яжіть простим стовпчиком. 2 ряд в'яжіть стовпчиком з накидом. 3 ряд виконайте строго за схемою: * 5 повітряних петель, 1 простий стовпчик через 2 петлі (в 3 петлю попереднього ряду), 7 повітряних петель, 1 простий стовпчик через 2 петлі (в 3 петлю попереднього ряду), 5 повітряних петель, 1 простий стовпчик через 2 петлі (в 3 петлю попереднього ряду) *. В результаті вийдуть різні за величиною петельки. Дуже важливо правильно провязать саме цей ряд.
4
4 ряд: * 1 стовпчик з накидом (в середину ланцюжка, що складається з 5 повітряних петель), 10 стовпчиків з накидом під ланцюжок, що складається з 7 петель, 1 стовпчик з накидом (в середину ланцюжка, що складається з 5 повітряних петель), 5 повітряних петель, 1 простий стовпчик (в середину ланцюжка з 5 повітряних петель) *. Потім повторіть раппорт ще раз.
5
5 ряд: * 1 стовпчик з накидом в середину ланцюжка з 5 повітряних петель (яка утворилася в 4 ряду), 10 стовпчиків з накидом в кожну петлю попереднього ряд (так формується фестон), 1 стовпчик з накидом в середину ланцюжка з 5 повітряних петель (яка утворилася в 4 ряду) *. Повторіть раппорт ще раз. 6 ряд: * 1 простий стовпчик, ланцюжок з 3 повітряних петель, 1 простий стовпчик (в ту ж петлю) *. Виконайте раппорт в кожну петлю останнього ряду. Це дасть на фестони красиві зубчики. Приколіть отримане мереживо на м'яку поверхню і отгладьте його через вологу тканину. Під час цих дій більше уваги приділіть самим фестони і зубчикам.
Корисна порада
Перш ніж розраховувати кількість петель мережива для основного вироби, виперіть та отгладьте зразок.
Мереживо з давніх пір підкорює людей своєю красою і легкістю. Мереживо використовуються скрізь - в інтер'єрі, в оформленні приміщень, і звичайно, в одязі і в аксесуарах. Щоб створити власні мережива, зовсім не обов'язково вчитися плести їх на спеціальному верстаті. Якщо ви володієте технікою в'язання гачком, ви можете пов'язати красиве ажурне полотно, нічим не відрізняється від плетеного мережива. Щоб зв'язати мережива гачком, вам знадобиться досить тонка і м'яка пряжа, а також гачок відповідного діаметру.
Інструкція
1
Зв'яжіть ланцюжок повітряних петель потрібної довжини - з такого ланцюжка починається будь в'язання гачком. Для того, щоб зв'язати повітряні петлі, зав'яжіть маленьку петлю на кінці робочої нитки і всуньте в неї гачок.
2
Потім підчепити гачком робочу нитку і протягніть її через першу петлю. Ви пов'язали першу повітряну петлю - продовжуйте протягувати через петлі робочу нитку, поки ланцюжок не досягне потрібного розміру. Щоб зв'язати гачком напівстовпчик, введіть гачок в петлю підстави, зачепите робочу нитку і протягніть її через дві петлі - петлю підстави і петлю, що знаходиться на гачку.
3
Стовпчик без накиду в'яжеться подібним способом, тільки робоча нитка витягується через петлю підстави, після чого вона зачіпається гачком знову і простягається вже через обидві петлі, які знаходяться на гачку.
4
Щоб зв'язати стовпчик з накидом, накиньте робочу нитку на гачок і введіть його в петлю підстави, потім підчепити робочу нитку і витягніть її через петлю підстави і петлю від накиду. Підхопите робочу нитку ще раз і витягніть її через дві петлі, що знаходяться на гачку. Щоб зробити стовпчики вище, збільшуйте кількість накидов відповідно до схеми. Всі ці стовпчики використовуються у в'язанні ажурних мереживних узорів.
5
Також існують незакінчені стовпчики з одним і більше накидами. Ці стовпчики провязивают разом. Щоб виконати їх, зробіть накид і введіть гачок в петлю підстави. Підчепити нитку і протягніть її через петлю підстави, а потім знову підчепити нитку і пров'яжіть дві петлі, що знаходяться на гачку.
6
Зробіть ще один накид і введіть гачок в наступну петлю підстави і повторіть дії, описані вище. Останнім кроком буде пров'язування всіх петель, що залишилися на гачку, кількість яких перевищує кількість стовпчиків.
7
Також в мереживній в'язанні часто використовується пишний стовпчик. Щоб його зв'язати, введіть гачок з накидом в петлю основи, зачепите робочу нитку і протягніть петлю довжиною трохи більше сантиметра. Знову зробіть накид і введіть гачок в ту ж петлю основи, після чого витягніть ще одну довгу петлю.
8
Повторіть дію з витягуванням петлі ще раз, щоб у вас утворилося три петлі, і пров'яжіть їх у два прийоми. Притримуйте пальцем петлі, щоб не затягнути їх - тоді у вас вийде досить пишне в'язання.