Як навчити дитину сідати самостійно. Як навчити сидіти 6 місячну дитину.

Більшість дітей сидіти самостійно в віці півроку ще не вміє, проте саме в цей час можна починати навчати їх цій дії. Головне - не перестаратися, щоб не нанести шкоди ще недостатньо зміцнілому хребту.
Інструкція
1
Щодня робіть з дитиною зарядку, використовуючи спеціальні вправи: допомагайте йому сідати самостійно з положення лежачи на спині, підтягуючись за кисті ваших рук. Починати слід з 3-5 разів: малюкові ще важко утримувати свою вагу на руках.
2
Купіть дитячий манеж з крупноячеистой сіткою. Коли дитина проводить час в манежі, покажіть йому, як він може підтягуватися, дотримуючись за сітку руками. Триматися за гладкі палички решітки дитячого ліжка йому не дуже зручно, так як руки по ним зісковзують. Манеж же дуже зручний в цьому відношенні, і ваша дитина набагато швидше навчиться в ньому не тільки сідати, але і вставати.
3
Садіть малюка ненадовго в дитячу коляску, піднявши її спинку. Якщо у вас коляска-трансформер, і ви ще не вийняли з неї кошик, зараз саме час це зробити. Якщо ж дитина досі їздив в колясці-люльці, пора вже купити і прогулянкову.
4
Не залишайте малюка в сидячому положенні довше, ніж на 5-7 хвилин, по крайней мере, в перший тиждень, - потім час можна буде поступово збільшувати. У приміщенні для привчання малюка до сидіння можна використовувати дитячий стільчик, спинка якого має кілька положень.
5
Щоб дитина навчилася сідати, його м'язи повинні бути досить міцними. Стимулюйте його до активного руху: частіше викладайте на живіт, допомагайте перевертатися на спину і назад, поступово навчайте повзання. Для цього можна використовувати іграшки: намагаючись дістати їх, дитина буде інтенсивно рухатися. Допомогти йому доповзти до іграшки можна, підставивши долоню під його ступні, і легенько підштовхнувши малюка вперед.
6
Всупереч поширеній думці, не слід садити 5-6 місячної дитини на ліжко або диван, обклавши подушками: його м'язи в такому положенні не задіяні. Щоб навчити його тримати рівновагу в сидячому положенні, краще ненадовго садити малюка до себе на коліна, надавши можливість триматися за ваші пальці і притримуючи його в свою чергу за кисті рук. При цьому можна використовувати ігри-потішки, - наприклад, «Поїхали з горіхами», «По купинах, по купинах».
Корисна порада
Більшість дітей починає сідати самостійно у віці 7-8 місяців. Не варто форсувати цей процес: ваша задача - не примусити малюка сидіти, а допомогти йому робити це самому. Якщо ж ваша дитина не навчився сідати самостійно до 10 місяців, варто проконсультуватися з дитячим лікарем.