Як визначити напрям на супутник.

Десь дуже далеко на геоцентрической орбіті, віддаленої від Землі на відстані близько 36 000 км, знаходяться супутники , що посилають нам сигнали, що містять найрізноманітніші дані. Щоб ці сигнали перетворилися на екранах моніторів в відеозображення, звук та інші форми подання інформації, необхідно встановити супутникову антену й направити її точно на транспондер супутника. Зробити це можливо тільки в тому випадку, якщо відомо напрямок, в якому знаходиться останній.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з супутниковим обладнанням;
  • - GPS-навігатор (не обов'язково);
  • - сатфайндер - прилад для настройки антени на супутник - також не обов'язково.
Інструкція
1
Перед налаштуванням антени на супутник у вас має бути змонтовано супутникове обладнання (мережева карта, антена, конвертор) і встановлено програмне забезпечення для карти.Зайдіте на сайт http://www.lyngsat.com і знайдіть там супутник, напрямок на який вам потрібно визначити. Відкрийте сторінку з параметрами транспондерів цього супутника. Перевірте по карті покриття, чи знаходиться ваша місцевість в зоні дії цікавить вас сигналу. Якщо так, то випишете його параметри (символьну швидкість, коефіцієнт FEC, поляризацію, частоту).
2
Запустіть на комп'ютері програму-тюнер мережевої карти, введіть у неї отримані значення параметрів і натисніть кнопку сканування. Якщо зовсім випадково ваша антена не виявилася точно зорієнтованою на супутник, програма повинна показати відсутність сигналу - червоним світлом на графічному індикаторі і відсутністю звуку.
3
Визначте координати вашого місця розташування. Це можна зробити за допомогою GPS-навігатора, по географічній карті або скориставшись одним з онлайн-сервісів з визначення географічних координат. Наприклад, тут: http://api.yandex.ru/maps/tools/getlonglat/. Координати на цьому сайті видаються у вигляді десяткового дробу. Щоб перевести їх в градуси, хвилини і секунди, скористайтеся онлайн-сервісом сайту http://www.neolite.ru/coord_converter.html. Ввівши десяткові значення координат, здійсните їх конвертацію в градуси з хвилинами і секундами.
4
Інсталює програму для визначення напрямку на супутники SAA (Satellite Antenna Alignmen) і запустіть її. У вікні, знайдіть у списку супутників ваш і клацніть по ньому. У вікні праворуч повинні з'явитися координати позиціонування супутника. Якщо необхідного супутника в списку немає, введіть його координати вручну. Трохи нижче введіть координати місця установки антени, визначені в попередньому кроці.
5
У відповідь на введення даних програма SAA видасть значення азимута і кута підйому супутника над горизонтом. Перейдіть на вкладку «Азимут на сонці» і визначте час, коли сонце буде знаходитися в тому ж положенні по азимуту, що і супутник (час сонячного азимута). Перейдіть на вкладку «Офсетна антена» і визначте кут підйому антени.
6
Зорієнтуйте антену в положення, відповідне отриманим параметрам (азимуту і куту підйому антени). Скориставшись сатфайндером (приладом для пошуку та визначення супутників), здійсните точне наведення антени на супутник. Прилад повинен зафіксувати сигнал. Досягніть його максимальної сили і закріпіть антену болтами.
7
За відсутності сатфайндера виконайте точне наведення за допомогою програми-тюнера - зміщуючи антену в різний стан і стежачи за індикатором програми. Коли зафіксується наявність сигналу, добийтеся невеликими зсувами його максимуму і закріпіть антену в цьому положенні болтами.